MAC adresa Brodacom B43 Gerix WiFi Cracker HP 5101

Podporované (promiskuita a monitor mode) zařízení, specifikace, vlastnosti, kompatibilita, alternativní konfigurace a firmware, patche, ovládače tretích stran
Odpovědět
bourakjar
Level 0

02 srp 2012, 08:00

Ahoj. Nainstaloval jsem na NB HP mini 5101 BackTrack 5 R2. Po aktualiizaci systému (apt-get update && apt-get dist-upgrade) se však v gerix-wifi-cracker-ng nezobrazuje MAC adresa WiFi karty, ale monitor mode normálně funguje a při zadání ifconfig je mac uvedena. Je použit ovladač B43 stejně jako při live bootu a pokud ho změním, jede to stejné. MAC není zobrazena. Při startu live distribuce vše funguje jak má. X spouštím jako root, wifi karta je Broadcom BCM 4312. Výpisy nyní dát nemohu. Máte nápad? Díky. J.

menom
Level 6

02 srp 2012, 16:52

Ten gerix-wifi-cracker-ng si sám inštaloval ?
Lebo ja ho v BT 5r2 nevidím.

Asi by si sa mal naučiť poriadne pracovať s aircrack-ng v termináli a nespoliehať sa na grafický program.

Inak mohol by si sem dať výpis po zadaní príkazu

Kód: Vybrat vše

lspci -v

bourakjar
Level 0

02 srp 2012, 22:08

Výpis dát nyní nemohu. BT jsem instaloval z "oficiálního" iso obrazu a gerix tam byl. Dnes jsem udělal reinstalaci a je to v pořádku. Jenomže: Zkoušel jsem gerix nainstalovat i na běžné -buntu a problém tam je stejný. Zkouším to jen pro zábavu a je to hezké přijít na klíč... No a v příkazové řádce to určitě zvládnu, ale když je grafické rozhraní? Přiznám se, že se mi moc nechce. Stejně dokud nedám výpisy je to jedno. Čekal jsem, že někdo bude mít podobný problém. Díky.

menom
Level 6

02 srp 2012, 22:55

Áno gerix-wifi-cracker-ng tam je.
Zaujímavé je, že cez terminál ho neviem spustiť ani nájsť cestu k spustiteľnému súboru.
Klikaním som ho pustil stalo sa to isté o čom píšeš, že neukazuje interface.

Napísal hlášku, že ho mám pustiť ako root.
Musel som sa odhlásiť z účtu usera, ktorý mám vytvorený aby mi išiel VLC player a Chrome.

Ale v termináli neukáže cestu k spustiteľnému súboru, aby sa dal pustiť cez teminál.
Po prihlásení cez roota už vidno v gerixe interface, dá sa zapnút monitor mode, nájde siete.

bourakjar
Level 0

03 srp 2012, 06:33

Obyč. účet jsem nedělal, takže kliknutím gerix spustit lze. No a i v běžném účtu je možné spustit gerix přes sudo. Spustitelný soubor je gerix.py (konsole - locate gerix.py). Přesné umístění nyní nevím, ale je někde v /usr .

menom
Level 6

03 srp 2012, 11:56

Hľadal som ho cez príkaz "which" a "whereis" no ani ťuk.
Podľa tvojej rady som to našiel cez "locate" v

Kód: Vybrat vše

/usr/share/gerix-wifi-cracker-ng/
a gerix funguje normálne.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Informace