Sniffing WLAN Access Point vyzařovací diagram

Techniky sniffingu, odposlech dat, hardware, aplikace pro zachycováni dat a síťového provozu, Ettercap, Cain, Kismet, filtrování, analýza dat, keylogger
Odpovědět
Uživatelský avatar
quark
Příspěvky: 1
Registrován: 14 lis 2008, 22:32

14 lis 2008, 22:49

Zdravim. Chcem odchytávať pakety pre neskoršiu analýzu. Musím mať anténu namierenu na Access Point alebo na klienta? Budem mocť sledovať všetkých klientov pripojených na Access Point ak je moja anténa namierená len na klienta, alebo "uvidím" len data z klienta? Ak by som použil všesmerovú anténu, mohol by som sledovať všetko v dosahu tejto antény? Ktorá wifi karta z dnes bežne dostupných sa hodí pre operačný systém Linux a ktorá pre Windows XP? Ďakujem.

Uživatelský avatar
backman
Level 7
Příspěvky: 304
Registrován: 30 čer 2008, 17:01
Bydliště: Praha [CZ]

15 lis 2008, 13:11

Ahoj, nejde ani tak o anténu jako o vyzařovací diagram. Pokud tvůj vyzařovací diagram alespoň z části zasahuje průnik diagramu antény klienta a access pointu jseš "v obrazu". Přesněji tvoje anténa může mířit klidně mezi proto, že vyzařovací diagram access pointu a klientské stanice se musí někde překrývat. Podstatné je aby nebyl provoz zachycen z odrazu nebo na příliš velikou vzdálenost - pak by se totiž mohlo stát, že zachytíš pouze každý "desátý" paket..
Ve Fóru používejte diakritiku a čtěte nápovědu než odešlete první post!

Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti