WEP Crack FAQ

Wi-Fi hacking, techniky a aplikace na prolomení zabezpečení bezdrátových sítí. Pentes, hacking Wi-Fi zranitelností, hack firmware, Hacking WLAN
Odpovědět
Uživatelský avatar
wi-foo
Level 1
Příspěvky: 33
Registrován: 14 kvě 2007, 10:16

15 kvě 2007, 09:56

Mám operační systém Windows Vista a chci otestovat crack WEP klíče. Jaké jsou možnosti?
Podívej se na diskuze o možnostech Windows Vista. Pokud používáš komerční platformu nečekej, že někdo automaticky naportuje všechny Linux aplikace do Windows. Existují nadšenci co portuji pro OS Windows i speciální aplikace. Pokud GNU, Linux nebo free aplikace pod Windows funguje je to proto aby si ji mohl uživatel osahat. Tak je psán i každy tutorial na airdump.cz. Pro OS Windows a hladký průbeh, doporučuji speciální USB WiFi adaptér AirPcap. Jedná se o hardware s upraveným firmware, umí injekci paketů i monitor mode. Podporu má i v aplikaci Abel & Cain a Wireshark. Funguje bezvadně a jedná se momentálně o jediný oficiální kus hardware s garantovanou funkčnosti pro OS WIndows. Jeho cena je dle verze 8 az 18 000 kč. To co obsahují AirDump tutoriály pro Windows je experimentálni t.z funguje nám neznamená funguje tobě.

Spustil jsem analyzér AiroPeek, jak dlouho budu crackovat WEP klíč?
AiroPeek neni WEP cracker. Umí zachytit pakety, no bez potřebné znalosti nastavení filtru a dalšího programu pro crack, je samotná aplikace k ničemu. Software produkty od Wildpackets nepodporují každou WiFi kartu. Pro sprovoznění podporované wifi karty je potřeba nahrát speciální ovládač (nějaké ovládače jsou v instalační složce programu, další na domácí stránce produktu). Crack WEP klíče je popsán v textu Hacking WiFi - OmniPeek a Aircrack.

Je WiFi karta Asus vhodny hardware pro sniffing?
Je nutno rozlišovat operační systém. I kdyz Linuxový deveoper Serial Monkey vyvíjí ovládače pro chipset rt2x00 (značný výskyt chipsetu u wifi karet Asus) odpověĎ je né není. Bezproblemovy chipset pro odposlech éteru je chipset Prism 2.5 a Atheros. Hardware na chipsetu Prism: Z-Com XI-626, Z-Com XI-325, hardware na chipsetu Atheros: CM-9, D-Link DWL-520 a dalsi. U karet D-Link pozor na revize! D-Link produkuje celou radu revizi a koupe D-Link WiFi karty neni proto automaticky dobra koupe. Zalezi na chipsetu.

Chci "delat dalky" je pro mne PAN10 a Z-Com dostatecne vybaveni?
Ne neni. PAN10 je smejd. Z-Com funguje stabilne neni ale citliva. Nejcitlivejsi pouzitelnou konvenci kartou je CM9 a PCMCIA Orinoco Silver (ne ovsem orinoco vytazene z 10 let stareho routeru). Obe typy karte (PCMCIA, miniPCI) je mozne provozovat v PCI redukci. Atheros karet existuje cela rada (i PCI provedeni) a prichazeji nove modely. Informujete se prubezne o novych moznostech.

Jakou PCMCIA/PCI redukci pod Linux?
Pouzit lze lowend redukci na chipset Ricoh.

Lze pomoci karty Orinoco injektovat pakety?
Ano. Chipset Hermes v kombinace s hermesAP (bezi pouze na starsim kernelu 2.4). Existuji i starsi karty (Agere) nejsou ale popsane.

Lze zachytavat IVS pod Windows?
Ano. Zachytavat (pasivne) IVS lze v aplikacich Wireshark (Ethereal), OmniPeek, AiroPeek, Airodump (windows verze) nebo CommView for WiFi. Vhodna karta s podporou v zminovanych aplikacich (chipset) je Hermes, Prism, Atheros, Realtek a nove i Intel PRO Wireless.

Lze injektovat s Aireplay ve Windows?
Ne. Packet injection by Aireplay je mozno jen pod OS Linux Edit: Toto již možné je (červen 2007 - experimentálně. Podrobnosti najdes v clanku Packet Injection Windows XP)

Je Windows idealni pro zber IV's?
Kdyz "nedokazete" stabilne provozovat aplikace z predesleho seznamu tak ne. Pokud nesedite na paterni lince, pasivni kolekce paketu muze trvat dni nebo tydny, zabere hodne mista na disku a nikdo vam nezaruci, ze v 200MB souboru nebude pouze 50 ivs. Pouzivejte balik Aircrack-ng potazmo Linux. Podporovana karta je nuntost bez ohledu na operacni system.

Jaka Linux distribuce je pro mne to prave?
V zasade je u linuxovych distribuci jedno po cem sahnete. Zalezi jaky mate hardware, co se komu libi a co kdo zvladne. Siroka podpora aplikaci, hardware a user frendly je Ubuntu. Pro Ubuntu Linux je na airdump.cz i nejvic tutorialu. Pak hackerská klasika BackTrack nebo WiFiSlax [česky].
Obrázek

Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti