Nové funkce a vlastnosti AMP Sec Fóra

Čtěte prosím než se zaregistrujete nebo pošlete první dotaz
Odpovědět
Uživatelský avatar
backman
Level 7
Příspěvky: 304
Registrován: 30 čer 2008, 17:01
Bydliště: Praha [CZ]

27 bře 2009, 02:34

Nové funkce Fóra:

Od 5.5 2013 používáme ve fóru nový systém phpBB.

IRC Chat
Z webového prohlížeče přímo na náš IRC kanál bez dalších aplikací a komplikací - viz menu Chat. Po kliku na menu "Chat" uvidíte hlášku "To connect to QuakeNet IRC and join channel #airdump.net as HostAF click 'Connect'" - stačí kliknout na "Connect". Po příchodu na kanál můžete změnit default nick ampforum pomocí příkazu /nick novejmeno
Dolu vlevo je kurzor = místo pro psaní vašeho dotazu. To co napíšete odešlete Entrem, stejně jako v každém dalším chat programu.

Oblíbené
V každé diskuzi niní vpravo nahoře klikací menu Přídat mezi Oblíbené. Každou diskuzi kterou označíte jako oblíbenou se uloží na váš seznam. Seznam všech oblíbených diskuzí lze zobrazit z menu ve vašem profilu - klik na Fórum menu (zobrazuje se pouze zaregistrovaným a přihlášeným uživatelům) Profil / Zobrazit všechny vaše oblíbené diskuze). Oblíbené diskuze se vám po přihlášení zobrazí nahoře i v každém vlákně.

Dnes Online
Chcete vědět kdo byl dnes ve Fóru? Na konci stránky "Diskuze" je v patičce seznam všech "dnes" přihlášených registrovaných uživatelů. Do statistiky se nepočítá žádný uživatel bez registrace ani nepřihlášení uživatelé. Seznam je informativní a prohlížet profil uživatele může pouze Mod. Patička se zobrazuje pouze registrovaným uživatelům.

PM - Private Message - Privátní Pošta
Umožňuje komunikovat ve Fóru, interně - mimo email. Indikátor je v pravém horním rohu. Po přihlášení do Fóra je klikátko PM v profilu každého uživatle - stačí klik, psát, odeslat. Příspěvek lze editovat do doby než jej uživatel přečte. Po každé editaci se status přepne na Draft t.z po editaci je vzkaz potřeba znovu odeslat. Status indikuje ikona.

Přílohy
Viz testpict.jpg na konci postu. Niní lze ke každému příspěvku připojit přílohu (třeba obrázek). V rychlé odpovědi (okno pod každou diskuzi) tato možnost není! Objeví se až po kliku na menu Odpověď (na konci každé diskuze vpravo). Přílohu lze nahrát až po napsání textu. Pokud používate náhled, připojujte soubor až v předposledním kroku - t.z před odesláním celého postu. Po odeslání se na konci příspěvku objeví odkaz s ikonou.

Výchozí nastavení Avataru
Každý uživatel pokud u registrace nevyužil možnost nastavení vlastního Avataru, má v profilu výchozí obrázek (Černou díru). Změna avataru je možná v profilu.

Lokalizace
Pokud narazíte ve své lokalizaci na nepřeloženou část napište PM modům. Mrknou na to.

Vaše evnetuélni připomínky jsou vítány v této dikuzi.
Ve Fóru používejte diakritiku a čtěte nápovědu než odešlete první post!

Uživatelský avatar
android
Level 7
Příspěvky: 461
Registrován: 10 říj 2008, 22:48

29 bře 2009, 20:34

Díky za nové funkce, fórum je lepší i hezčí. Pro méně zkušené uživatle nebo neznalé IRC bude myslím príma možnost CHATovat přímo z Fóra :) Mám dotaz ohledně PM.. po tom co mi někdo napíše vzkaz na PM, budu upozorněn emailem?

Uživatelský avatar
backman
Level 7
Příspěvky: 304
Registrován: 30 čer 2008, 17:01
Bydliště: Praha [CZ]

03 dub 2009, 01:38

Zdravím, upozornění emailem na privátní vzkaz ve fóru t.č není k dispozici. Myslím ale, že se brzo dočkáme. Ve fóru lze řešit skoro vše - private message je "koordinační doplněk", nic pro řešení problémů.. k tomu je určena veřejná část fóra. Osobně bych uvítal možnost odebírat emailem libovolnou novinku z fóra tak jak to umí třeba vBulletin
Ve Fóru používejte diakritiku a čtěte nápovědu než odešlete první post!

Uživatelský avatar
cocaine
Level 7
Příspěvky: 398
Registrován: 29 dub 2008, 23:54
Bydliště: Země Oz

21 úno 2011, 11:55

1. Fórum niní zobrazuje na úvodní stránce seznam všech diskuzí řazených dle tématického názvu kde je dotaz vložen (hardware, software, hacking, sniffing atd).. Vyhledávač je nahoře viz menu Hledat, druhé okno vyhledávače bylo z bočního menu odstraněno.

2. Vyhledávač fóra mohou niní používat pouze přihlášení uživatelé..

3. V (lokálním) vyhledávači přdána volba Hledat v.. (názvu a příspěvku, názvu, diskuzi)..

backman upozornění e-mailem funguje. Na začátku každé diskuze je klikátko Sledovat téma v případě, že uživatel není přihlášen k odběru upozornění na nový post v diskuzi a Neledovat téma v případě, že je již přihlášen. Klik na Nesledovat.. zruší upozornění uživatele e-mailem..

To samé jest volba Odesílat upozořnění na odpovědi na můj e-mail pod oknem do kterého se píše nový post.. Odhlásit i přihlásit se uživatel může i dodatečně pomocí menu nahoře jak bylo psáno. Tato funkce je dostupná všem přihlášeným uživatelům u každé diskuze..
Jednou deset minut a ušetříš hodiny

Uživatelský avatar
barevnej
Level 4
Příspěvky: 88
Registrován: 24 bře 2010, 19:00
Bydliště: Praha

21 úno 2011, 18:17

Vylepšení celkem dobrý ale zmizelo vyhledávání přímo na úvodní stránce forum.airodump.cz a pokud vyhledávám přes horní odkaz tak mě dovolí vyhledávat pouze jednou za 30 vteřin :( . Dále jsem se chtěl zeptat jestli je možné si nastavit IRC chat přímo do komunikátoru Empathy v ubuntu? A jak?

Uživatelský avatar
backman
Level 7
Příspěvky: 304
Registrován: 30 čer 2008, 17:01
Bydliště: Praha [CZ]

22 úno 2011, 10:48

Interval hledání je niní 10 sec.. PS: To Empathy vlož do sólo postu..
Ve Fóru používejte diakritiku a čtěte nápovědu než odešlete první post!

Uživatelský avatar
wire
Level 8
Příspěvky: 696
Registrován: 15 kvě 2007, 22:44
Bydliště: Praha

13 srp 2012, 11:27

Přidána možnost číst fórum na mobilních zařízeních :)
Ve Fóru používáme diakritiku, než se ptáme čteme nápovědu a pravidla fóra!

Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host