Jak se ptát a existovat na IRC kanálu airdump.cz

Čtěte prosím než se zaregistrujete nebo pošlete první dotaz
Odpovědět
Uživatelský avatar
wi-foo
Level 1
Příspěvky: 33
Registrován: 14 kvě 2007, 10:16

22 úno 2009, 20:28

aktualizováno 12. 12 2012
síť: EFnet, adresa: irc.efnet.pl, port 6667, kanál: #airodump.net
link na IRC web chat v odkazu nahoře
Vítejte.

0. IRC kanál zde není pro šíření politických názorů, agitaci ani činnosti které nereprezentujé oficiální linii portálu. Stručně - kanál je určen pouze pro diskuze ke prospěchu projektů kolem airdump.cz.. Prospěch definuje administrátor.

1. Registrace
- Pro vstup na IRC kanál není nutná registrace. Pokud přicházite na kanál z fóra (klikem na menu Chat) máte přednastavený default nick HostAF. Po lognutí na kanál nick změňte na vaše jméno nebo nick příkazem "/nick jméno". Na kanál je možno připojit se i pomocí libovolného IRC chat klienta (mIRC, xchat, irssi, bitch atd).

2. Volba nicku (přezdívka)
- Nepoužívejte zdrobněliny, citoslovce nebo infantilní nicky, pokud ovládate základní příkazy pokud možno ani default nick.. Vypovídá to o vaší úrovni :)

3. Odeslání dotazu
- Pokud vás zajíma názor na log, konfiguraci nebo komentář chybové hlášky prosím.. Neptejte se ale proč vám nefunguje vaše mikrovlnka nebo Access Point.. na kanálu nemáme telepata.
- Nepoužívejte diakritiku, každý může používat jinačí encode a může se stát, že neuvidí nic z toho co píšete..
- Nezačínejte váš dotaz formulací "mám takovej dotaz" nebo "pomůžete mi" - stačí pozdrav a pište rovnou co potřebujete.
- Mějte vždy připravené informace (operační systém, verze ovládače, chipset) pro toho kdo vám bude pomáhat. Pokud to neumíte ptejte se jak na věc. od toho existuje IRC kanál.
- Nečekejte až vás někdo osloví.. napište dotaz a čekejte. Čekat můžete půl minuty nebo půl dne.. Pokud nechcete čekat na odpověď nepokládejte dotaz.
- Proti Fóru je na IRC kanálu tolerováno plkání nebo diskuze mimo zeměření
- K nověpříchozím uživatelům buďte ohleduplní - nemylte je a nezahlcujte něčím co nemáte 100% otestováno.
- Nedělejte ze sebe idiota a neptejte sa stylem: Máte někdo wifi kartu XYZ.. Zajímá vás konkrétní problematika? Ptejte se přímo na to co vás zajímá. Řešení může znát i ten kdo wifi kart XYZ (již) nevlastní.
- Na kanál jsou tolerovány i triviální dotazy, nikdo za vás ale nebude číst manuál!
- Potřebujete poradit? Přiďte a položte dotaz. IRC kanál není dojná kráva ani odpovídací automat. Předtím než položíte dotaz zeptejte se sebo co jste udělal pro portál nebo komunitu. Pokud čekáte, že vám někdo bude dělat půlku dne lektora pak :-). Jste začínající uživatel? Nevadí, podívejte se na nabídku osobní asistence.
- Princip - IRC kanál stejně jako fórum fungují z vůle nebo-li laskavosti. Není ničí povinosti řešit vaši potíže obzvlášt né v případě, že:
- a.) kašlete na podmínky registrace ve fóru, máte ban a pak lezete na kanál
- b.) chodíte na kanál pouze pokud něco potřebujete
- c.) téma je v rozporu se zájmem komunity.

4. Odkazy
- Na IRC kanál lze vkládat libovolné URL mimo eshopu Alzasoft (Alza) a mimo odkazy vedoucí na zavirované weby

5. Iddle
- Na kanálu můžete "vyset" jak je libo.. netolerují se logovací boty nebo empty iddle.. T.z pokud vás nikdo nezná a nevypdalo z vás ani slůvko budete z kanálu najespíš po nějakém čase kick..

6. Reakce/Odpovědi
- U odpovědi ani dotazu nikdy nepoužívat formulace: to, ono, tamto.

7. Prohibice
- Na IRC kanálu #airdump.net se netolerují výpady nebo řešení věcí pro které je určena kupříkladu e-mail komunikace - máte-li libovolnou připomínku vůči portálu nebo libovolné osobě? Pište pomocí kontaktního formuláře - odkaz najdete na hlavní straně portálu airdump.cz nebo ve fóru - administrátor vyřeší váš problém. Srandičky nebo lehká ironie není považována za výpad.. a je tolerována (vítana).. Stejně tak .. konstruktivní kritika je vítana. Na kanálu se neurážime a nejsme vztahovační. Pokud máte obsedantní poruchu osobnosti nebo problém s proti argumentem dalších lidí, neventilujte se na kanálu.
- Na IRC kanálu se netolerují (čti je zapovězeno) doporučení nebo rady nezkušeným uživatelům související s: fatálním zásahem do systému (dělení disku, instalace, formát) a další..
- Podpora pro Cz BackTrack je v sekci Suff, zde ve fóru. Donate uživatelé mohou domluvit asistenci i na IRC kanálu.
- Na IRC kanálu se netolerují rasistické, faso ani prezentace radikálních politických postojů.
Obrázek

Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host