Diskuze Co umí vaše wifi karta

Fórum Diskuze je určeno výhradně ke komentování článků a novinek publikovaných na security portálu airdump.cz. K založení a psaní příspěvků je potřeba registrace.
backman
Level 7

29 črc 2008, 12:14

Diskuze k článku Co umí vaše wifi karta + porovnání 5 wifi karet pro hacking wifi sítí + Co umí vaše wifi karta 2013.

Každý článek (text, tutoriál) z airdump.cz lze od teď diskutovat v příslušné diskuzi. S registrací může uživatel založit a psát názory do vlákna pro každý článek. Uživatelé s registrací používají svůj účet - výhoda je upozornění na odpověď emailem. Diskuze je omezena na komentování obsahu článku ze kterého sem vede odkaz.
Ve Fóru používejte diakritiku a čtěte nápovědu než odešlete první post!

VonB

29 črc 2008, 12:15

Karta Edimax EW-7128G s chipsetem Ralink umi spolehlive Kismet. Zrovna mi tu jede. Doplnění: Jsou drivery rt61 od výrobce a rt61 od stejného výrobce jako rt2500, v Kismetu je potřeba nastavit jako zdroj právě kartu rt2500 - pak to jede na první našlápnutí.

airdump

29 črc 2008, 12:15

diky za doplneni - text se upravi.

host_disc

29 črc 2008, 12:16

Ahoj, chtěl jsem se zeptat na karti D-Link DWL-660. Jak je to s podporou v aplikacích? Jak je to s promisc./monitor rezimem v Lin./Win32? Jaký je váš názor na tuto kartu? existuje nějaká alternativa pro 2.4/5GHz?

airdump

29 črc 2008, 12:16

Ahoj. Pokud koupis D-LINK DWL-AG660 s chipem Atheros bude "delat" to co kazda Atheros karta. Mimochodem za polovinu cenu D-Linku je PCMCIA Philips, je tady o ni nekde zminka. Stejne jako tahle nema vystup na ext. antenu. Alespon neni videt :)

airdump

29 črc 2008, 12:17

Mám notas acer aspire je tam wifi.. Příspěvek nad rámec komentáře - Přesunuto do samost. vlákna

acer

29 črc 2008, 12:17

Ahoj mám stejný problém na atherosu (AR5007EG) nefunguje ani airo dump ani Netstumbler asi je to uplne na nic, takze budu kupovat wifi do usb.

Kurt

29 črc 2008, 12:18

Acer Aspire 7520 a WiFi karta - Příspěvek nad rámec komentáře - Přesunuto do extra vlákna

WenoR

29 črc 2008, 12:19

Ahoj ..chcel by som sa spytat ci karta D-Link DWL-G630 AirPlusG 54Mb Wireless PCMCIA podporuje vsetky aplikacie ako karta D-Link DWL-G650 ? Ci sa tam jedna len o pouzity chipset(atheros) ?...Diky za opoved ;-)

host_disc

Tobe se podarilo rozjet DWL-G650? Co ja procitam fora tak se to podarilo jednomu cloveku ktery to udelal tak, ze prepsal zdrojaky ovladacu.

achnaton

Zalezi na jake distribuci to tkz. rozjizdis :) Jsou distra kde nemusis udelat vubec nic. Co mesic pribude nova karta ktera ma podporu vramci specialnich modu (packet injection, monitor mode). Jinak v distribuci WiFiSlax bezi i karty ktere jeste nedavno v zadnem Linux distre nesli ani nahodit pro bezny provoz.

Report_disc

29 črc 2008, 12:20

Zdravím, bude fungovat i zařízení D-Link DWL-AG132? Díky za odpověď.

Joxer

Zdar, pořídil jsem Edimax EW-7318UG, ale nějak se mi nedaří zapnout monitor mode. Jsou potřeba nějaké speciální ovladače nebo si vystačím s tím, co je na instalačním CD? Díky za odpověď

Wi-Fi

Ahoj. Neuvádiš ani základní informace o tom na jakém operačním systému a pomocí jakého postupu se pokoušíš nahodiť rfmon. Zjisti co a jak, pak napiš dotaz do fóra. Dík.

Deadbiker

Dobry den, všimol som si komentár a padol mi celkom vhod. Rozhodujem sa nad kupov Edimax ew-7318usg usb adapter. Chcel by som vediet ci je to vhodna karta na odchytavanie paketov, lamanie WEP, eventuálny problém s driverom (packet injektor). Moc tomu nerozumiem, ale na HP notebooku s bc43xx som už čo to skůšal, i ked ten chip asi nieje najvhodnejsi. Preto by som rad kupil USB kartu, distribucia ktorú budem pozuivat bude jednoznacne wifislax a backtrack, pripadne ubuntu. Podla tohoto clanku sa zdá, že edimax klient je dobry, len nerozumiemm riadku Ovládač - Linux: rt2x00.serialmonkey.com

Vie mi niekto povedat ci to bude dobra kupa? Alebo odporucit nieco lepsie a lahko dostupne? Ďakujem.

Wi-Fi

29 črc 2008, 12:21

Ano karta funguje skvěle. Pokud si k tomu pořídíš i externí anténu určitě bude fungovat i na větší vzdálenost. Ten dopsaný ovládač znamená, že pokud je v systému Linux který budeš používat default ovládač je vhodné přeinstalovat ho na ovládač serialmnonkey který umí packet injection (název vývojářského projektu). WiFiSlax a Backtrack 3 již zmiňovaný ovládač obsahují - není nutno nic instalovat. Default Linux ovládač pro čip Ralink neumí Packet Injection, serialmonkey ano. Když tě zajímají "rychlé informace" navštiv IRC kanál.

Deadbiker

29 črc 2008, 12:21

Ďakujem, díval som sa do zoznamu wifi karet a myslim že všetko mi bolo vysvetlene uplne presne a jasne... uvidim ako mi to cele pojde, tak potom jedine na ubuntu bude treba asi serialmonkey driver. este mam otazku kedze to vsetko budem najcastejsie spustat na sestrinom notebooku. tak nechcem jej zasaovat do hdd takze pouzijem live wifislaxu alebo backtracku . podla toho co sa mi viacej zapaci. a kedze uz obsahuju ovladac tak nebude stim problem. len sa chcem spytat lebo v tomoto som novy ci pokladate za vhodne tieto distra aj nainstalovat alebo su plnohodnotne uz z live cd. i ked myslim ze odpoved je jednoznacna asi pouzitie live je dost dostacujuce. dakujem idem skusit irc

Kamik_disc

29 črc 2008, 12:22

Chcel by som sa opytat ze ci sa niekomu podarilo rozchodit tuto kartu na win Vista a program Airo Wizard chcem si ju objednat tak chcem vediet ci to niekomu ide

Skynet_disc

Dobrý deň. Chcem sa opýtat. Je D-Link DWA-547 Rangebooster N 650 Draft 802.11n podporovaná v aplikáaciach Kismet, Wireshark, Ettercap, Airodump, Netstumbler, AiroPeek, OmniPeek, Ethereal, CommView for WiFi? Zaujíma ma to hlavně v sůvislosti s Packet injection a Monitor mode (promiskuitou). Ďakujem

airdump

Dobrý den. Karta poběží pokud na ní máte ovládač. Pokud vím packet injection a monitor mode momentálně nefunguje na žádne wifi kartě řady N. Když někdo zjistíte opak dejte vědět.

Skynet_disc

Dobrý den mám kartu netgear wg311 v3. Existujú pre túto kartu olvádače pre packet injection a monitor mode?

zer0

Ahoj. Myslím, že pro chipset Marvel t.č neexistuje řešení jak rozběhat packet injection. Jinak když položíš dotaz ve fóru přečte si to podstatně více lidí.

host_disc

29 črc 2008, 12:23

Zdravim, pouzivam Microsoft Windows, WiFi kartu mám Atheros 350mW ABG 5006X (5414). Karta dobrá, monitor mode funguje s Wildpacket AiroPeek, ale běžně se ve Windows nepripojím na žadnou síť. Netušíte co s tím?

airdump

Prubnout jinačí ovládač a mrknout na zero config. AiroPeek jej občas natvrdo vypne..

Skynet_disc

Dobrý chcem si kúpit kartu D-Link DWL-G520 ale ako mám vediet akú ma revize B2,B3,B4 ?

wireless

Revize je uvedena na každém obalu wifi karty. Pokud nakupuješ v e-shopu na technické podpoře by neměl být problém zjistit o jakou rev. se jedná.

Skynet_disc

Dobrý den. Je wifi karta D-Link DWL520+ revízia A2 kompatibilná s aplikáciou Comview for Wifi? Aký má chipset? Vďaka

Trip

29 črc 2008, 12:25

Ahoj. Tvoje karta má pravděpodobně chipset ACX100. Existují 3 identifikace 104c:8400, 4c:8401 a 104c:9066. Co máš za kartu zjistíš přesně pomocí Live CD Linuxové distribuce příkazem lspci -n

Pokud je mi známo, pro crack wep nebo packet injection existuje (ovládač acx) pouze jedna volba. Linuxová distribuce WiFiSlax (na chipu TI commview rozhodně né). Seznam chipsetů je ve wiki článku D-Link chipset.

Marian

29 črc 2008, 12:25

Ahoj. Aký packet injection driver mám instalovať pre kartu D-Link DWL G520 revízia B4? Operačný systém Windows XP. Edit: Nasel som ovladač, ale po pár minút po spustení mi zamrzne Windows. O čo ide? Ovládač je Atheros 5211.

madwifi

29 črc 2008, 12:26

Ahoj. Operační systém Windows není Linux, t.z mimo ovládač ještě potřebuješ aplikaci ve které ta injekce poběží. Ovládač sám o sobě ti je k ničemu. Atheros karty ve Windows mrznou když používáš Windows wireless manager zároveň s Atheros utility nebo libovolnou další utilitou (konflikt aplikací).

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Informace