Byl by zájem o dva jednoduché návody QiP MD5 hash

Odpověď na každý dotaz ohledně fungování fóra, jak co nejrychleji najít odpověď nebo řešení svého problému
Odpovědět
koubelka

25 kvě 2010, 20:06

Ahoj, jsem tady na tomto fóru úplným nováčkem a když si to tady tak čtu tak vidím že i naprostým lajkem. Sice jsem se dřív tak nějak rekreačně zajímal o bezpečnost, ale proti lidem z této komunity mi to přijde jak plivnutí do řeky. Nicméně jsem autorem návodu na přímé zjištění zapomenutého hesla u QIP Infium a QIP 2005!
http://qipim.cz/viewtopic.php?t=3719
kterýžto je sice primárně zaměřen na zjištění hesela z IM kecálku QIP, ale obsahuje i jednoduchý návod na to kterak jednoduše zjistit z MD5 hashe původní heslo což je myslím už poněkud více univerzázlní znalost. Nicméně celkový koncept návodu je psán pro úplné začátečníky v prostředí windows a tak si nejsem úplně jistý tím jestli by se sem takový návod vůbec hodil. Přecejen úroveň znalostí lidí zde na fóru je diametrálně odlišná od toho qipáckého fóra.

Druhý návod je spíše už více konkrétní a ten pojednává o tom
http://qipim.cz/viewtopic.php?f=71&t=1783&p=41312#p41312
kterak rozchoditi pluginu QC (QIP Crypto) pro účely šifrované komunikace - tento návod se ani vzdáleně nesnaží o popis hacknutí asimetrické kryptografie či něco tomu jen trochu podobného, ale jen popisuje jakým způsobem se dá rozchodit šifrovaná komunikace na ICQ.

Vím že o návody je povětšinou nouze, ale raději se ptám jestli by byl zájem i o takovéto velice jednoduché návody pod OS Windows...

PS: Autorství návodu můžu jednoduše dokázat tak že např přidám odkaz na toto fórum do každého z příspěvků nebo něco takového.

android
Level 7

25 kvě 2010, 22:34

Ahoj, na jaký druh zájmu se ptáš? Z postu není patrné oč usiluješ. Díky.

lockoff
Level 2

25 kvě 2010, 22:56

V prvni rade bych byl rad kdyby tvurce QIP respektoval a pouzival standardizovane kodovani znaku, ale to je mimo tema. Nekoukal jsem jak je to qipu slozite ale napriklad u Pidginu to je jednoduche jako zkopirovani plug-inu do adresare a zaskrtnuti policka k aktivaci. Dlasi moznost je standard SILC ktery by se dal jednoduse popsat jako IRC + PGP. Jinak samozrejme pokud hodlas prispet kvalitnimi znalostmi, obzvlaste temi kterym neni venovan zaslouzily duraz, tak se tesime na to jak se o ne podelis.
limit exposure to this area and report abnormalities in your life after exposure

Odpovědět
  • Informace