Diskuze Knowhow

Odpověď na každý dotaz ohledně fungování fóra, jak co nejrychleji najít odpověď nebo řešení svého problému
Odpovědět
Sapphire
Level 0

03 čer 2008, 13:32

Rozdělený topic
wire píše:5. Jediný člověk co dělá do wifi a umí to, už rok a něco na security-portálu není..
A kdo je podle tebe ten clovek na SP? Ja vim, ze tam bylo vic nez jeden clovek co umej wepcracking... .-)
Centrino 4ever :-)

wire
Level 8

03 čer 2008, 13:34

site:forum.security-portal.cz wep = 73 výsledků můžeš si je projít, každý je datem až odedne kdy to tam dal do cajchu nick madwifi. Na SP vědí o WEP cracku kulové (a né jenom o tom) a pokud ano tak knowhow v rámci věcí kolem wifi na sp náleží airdump. Pokud se pletu zůstane pro mně záhadou, proč se tam podobné věci jako wifi a wardriving neřešili předtím, když je to takový tahák na lidi a sp notně skomírá. Sežeň si madwifi a poptej se ho na detaily - co vím já tak napsání databáze byla pro experty na SP práce na 3 měsíce a stejně to bylo k ničemu. Ps: Jak jsem psal, "ten" člověk byl, ale už tam není.
Ve Fóru používáme diakritiku, než se ptáme čteme nápovědu a pravidla fóra!

Sapphire
Level 0

03 čer 2008, 13:35

1. články o wifi jsem psal ještě na net-way.localstudio.org nick flagers v roce 2004 a to pochybuju, že airdump.cz vubec existoval. Po spojeni se security-portal moje članky nepřevzali, což je mi úplně jedno.
2. bereš v potaz jenom forum, omfg, ne každej skiller se bude otravovat s lidma ve foru, mrkni na články na portalu
3. lidi jako czokl, cm3l1k1 atp rozhodně o tématu věděj dost
4. prakticky pro většinu lidí co se zabývaj wifi je to hračka, jedini kdo se o to zajimaji sou lamy, upřimně co je na tom tak těžkyho strčit kartu nainstalovat linux a čtyřikat klik klik klik zvladne průměrnej user. Je to jen na to, aby se furt dokola radilo začatečníkům co sou líní googlit a tak dál a tak dál. Jo a jeste jedna vec, clanek o wardrivingu warchaginu je na sp taky ode mě, bohužel jediny, ostatní moje články tvrdě copywrajtovali sajty jako newar atp. takže asi tak :-)))

wire
Level 8

03 čer 2008, 13:57

1. Pokud zmiňuješ svůj otisk na nějakém místě asi chápeš o čem jsem psal. Jinak o to víc mě (v rámci info) udivuje proč když nějaký materiál byl a nebyl o něj jak píšeš zájem, jest jeden rok problém (u dalšího materiálu) akceptovat přání autora tutoriálu Hacking WiFi sítí a odstránit jej ze SP. Skiller má na to aby napsal vlastní postup. No a když tě někdo obere zajisté pro něj budeš nadšeně dělat další věci nebo užitek. Pokud si někdo založí diskuzní blok wifi a wardriving, dělá na věcech, nevidím důvod po rozhodnutí člověka odejít a založit si vlastní web do sekce napsat "wifi a wardriving od teď řešte tam a tam". Nic takového se ale na SP nestalo.
1.1. Když máš zájem na airdump je možnost vložit do wiki libovolný materiál - chodí tam hodně lidí bude užitečný.
2. Ano, reagoval jsem pouze na to cos psal.. Poznámka: "skiller" se myslím nebude vyptávat 15 letého kluka na IDS, ale když píšeš skiller ok :)
3. Viz bod 2 + ja o wifi (a téma kolem) ještě dost nevím, ale už teď vím zjevně stejně dost jako skiller :) Podívej se na reakci na dotaz v SP fóru: ..to v návodu není... Skiller má alespoň základ Pythonu (můj názor) a pokud se někdo od roku 2004 do roku 2008 nedokáže naučit ovládat jeden program... (scapy) pak mám na věc kterou zmiňuješ jiný názor (neboi to je lame dotaz?) + další zážitky (databáze atd.). Skiller A nebo B reagoval v jejich fóru na podstatně triviálnější věci, proto s tím co omfg píšeš nesouhlasím.
4. Na IRC kanálu airdump.net bylo "hodně zajímavých dotazů" pravda, pokud to (konzultuje) ale někdo dělá rád a o konzultaci je zájem nevidím problém. Jako problém ale vidím to, když do roku 2007 nepadla o wifi a wardrivingu na SP fóru zmínka, pak to tam madwifi rozjel, pak odešel - Dle mého názoru má právo své (sebemenší) knowhow rozvíjet tam kde chce a nevidím logiku v tom aby mu v tom někdo bránil nebo používal jeho věci proti jeho vůly. Když jsem něco napsal je pouze namně jak s materiálem naložím, včetně libovolné práce. Pokud chceš odejít, odchod s holým zadkem se koná možná ve filmu né ale v reálnem životě. Nadšení je v pořádku, o tom ale na PS fóru nemůže být řeč.
5. Jo a ještě si zapoměl napsat, že wardriving dělá na SP tak 90% lidí :)

Doporučuji přečíst http://blog.airdump.cz/smutny-konec-security-portal-genesis/ a http://blog.airdump.cz/security-portal-ii-karma-zmrda/

Sapphire
Level 0

04 čer 2008, 12:44

podívej, pochybuju, že fórum tvoří autoři, vim o klucich co studujou informatiku, dost možna i ty studuješ něco jako FIT, ale pokud ne, tak by ses možna dost divil, co všecko voni už v prváku musej umět, ale nepopírám, že spousta z nich o wifi nema paru, když jsem psal články na net-way, tak jsem je dal plně do ruky portálu a neviděl jsem důvod, proč bych měl později peskovat, že je chci zpátky nebo tak, jsem dospělý a ne malý děcko, který si bude vyřvávat hračky

ok, dost možna je airdump.cz na wlan temata lepší než SP

ale jde především z 90 procent o teorii a ze 99 procent se tady vodpovídá pořád na to samý až bych měl i pocit, že těm samejm lidem

na sp jsem nikdy neviděl článek převzatý z airodump, pamatuju se pouze asi na 4 články a ty z airodumpu nebyly

madwifi? sorry, dost dobře SP nesleduju, bo lidi co něco opravdu uměj se SP a podobnym věcem prostě nemaj čas věnovat, mohl bych ti jich vyjmenovat dost, co se kolem těhle portálů motali a dneska dělaj skutečnou činnost v praxi (dejme tomu u firem)

prohlídnu si pořádně portál, články, ty kupy teorie, který většina lidí co sem chodí ani nepochopí a musej se dokola ptát na fóru a pak s tebou v týdle diskuzi budu pokračovat dál

wire
Level 8

04 čer 2008, 14:41

Když něco umí ať staví na vlastním knowhow :) Co komu dáš je to vůle tvá, když tě někdo okradne a neřešíš to budeš malý budha :)

Na airdump žádnou teorii nevidím naopak až do teď jsem žil v přesvědčení, že se tady koncentrují praktici. Nestalo se jeden krát, že odsuď někdo konfiguroval někomu na dálku (třeba zabezpečení serveru, mysql, WPA, firewall, AP, router nebo ovládače). Kevšemu tady nevidím duplicitní témata. Doposud bylo odstraněno cca 400 postů a na 150 uživatelů. Na sp najdeš třeba hned teď klidně 100 postů které nejsou vyřešeny a jedná se opravdu o triviality na které odepisují lidé co umí kulové a odkazují pouze na Google.

Nikdo nepsal, že sp něco převzal, myslím, že bylo použito slovo přivlastnit (ukradnout). Obsah tvé reakce nespochybňuji (je to tvůj pohled), jdeš ale myslím hodně mimo záber bodu číslo 5 :) To, že někdo nemá čas nebo něco umí, dotyčného neopravňuje používat cizí věc.

Sapphire
Level 0

04 čer 2008, 15:19

Navážet se do SP pro fakta, která jsi uvedl je hodně slabé a k zamyšlení hodné

wire
Level 8

04 čer 2008, 16:04

Pokud dáš názoru nálepku "navážet se" jedná se o subjektivní, zaujatou a manipulační formulaci a snahu udělat z vlastního postoje universum pravdy. Vůbec nereaguješ na fakta, pouze zmiňuješ a opakuješ věci které možná existují.. Kevšemu s tím co někdy někde bylo (nebo kdo na co má nebo nemá čas), to nemá co do činění. Pokud je přípustná pochvala je možná i existence negativního hodnocení (bylo ale pouze konstatováno a je možnost ověřit). To, že někdo něco dělá z pohnutky, nebo důvodu co uvádíš, je konstrukce.

Sapphire
Level 0

04 čer 2008, 16:16

Koncim tunto diskuzi s tim, ze jsi nejchytrejsi, mas pravdu, jsi obdivuhodny, uzij si to

wire
Level 8

04 čer 2008, 16:18

A vypadalo to tak slibně.. :) Ps: No alespoň nereaguješ jako sedlák (čti pasáček krav), narozdíl od jednoho "skillera". Díky za tvůj čas.

Sapphire
Level 0

04 čer 2008, 16:44

No za tech par diskuzi co jsem zazil jsem pochopil, ze flamy jsou vyjadrovani jiste neschopnosti :-)

wire
Level 8

04 čer 2008, 19:05

Flame začína v momentu, kdy si někdo skálopevně přesvědčen o své pravdě, přečtě kvalitní (logický) protinázor (kritiku) a duševně není schopen protiargument syntetizovat. Rozumem to označit za nepravdu (úplně odbourat) nelze, pak začína válka :)

lockoff
Level 2

06 čer 2008, 15:13

Jo, to je suprove receno. "...a duševně není schopen protiargument syntetizovat." Hlavne to "duševně" se mi tam zda hodne dulezity. Tady pres ty pismenk ale nemuzes poznat, jestli to ten clovek nezvlada dusevne nebo jen verbalne.
limit exposure to this area and report abnormalities in your life after exposure

wire
Level 8

08 čer 2008, 23:13

No když provozuješ web můžeš to dělat tak, že něco děláš a máš radost. Druhá možnost je dělat pózera, kradnout keywordy kvůly SEO a když Google pošle někoho, co umí psát (mezi sebrankou looserů co nevědí nastartovat program takového člověka poznáš okamžitě) stačí na pm pár lichotek a nový text je na světě :) (podobná věc se stala na SP nedávno). Člověku kategorie č. 2 nevysvětlíš zhola nic proto, že on ví, že to tak dělá..

Odpovědět
  • Informace