Otázky nováčka :D hacking, Backtrack linux..

Odpověď na každý dotaz ohledně fungování fóra, jak co nejrychleji najít odpověď nebo řešení svého problému
Odpovědět
radek1403
Level 0

05 led 2013, 22:31

Ahoj, před nedávnem jsem narazil na tohle skvělé fórum, a teď bych potřeboval poradit. Mám doma nevyužitý notebook a chtěl bych ho nějak využít. Napadlo mě, že bych tam nainstaloval Linux, ale nevím jaký. Chtěl bych se něco naučit o BackTracku, hackingu atd. Vím, že jsem v tomhle oboru "lama", ale vždycky jsem chtěl tohle vyzkoušet, ale nevím jak začít. Co bych měl teda udělat, aby byl ten notebook na tyhle věci použitelný? Mám tam dát Ubuntu, nebo lze nějak nainstalovat čistý BackTrack Linux? Díky moc

animal
Level 4

06 led 2013, 11:37

pokiaľ chceš Hackovať wifi siete tak k tomu potrebuješ wifi-nu ktorá ma podporu v linuxe a podporuje softweri ako aircrack-ng je asi jedno čo si vybereš či Linux ubuntu alebo BackTrack keďže back track je vlastne taky balíček v ktorom máš základne veci ako aircrack-ng a podobne nainštalovane(pre začiatočníkov asi ideálne) zatiaľ čo v linuxe si ich musíš sam nainštalovať
návody na prelomenie wifi sieti a podobne nájdeš na tomto fóre alebo použiješ vyhľadávač
no pokiaľ chceš hackovať niečo iné tak potrebuješ vedieť
ovládať shell prikazý ďalej musíš ovládať linux ...ovládať njáký programovací jazyk ako napríklad C ,C+ . python a podobne a ďalšie iné veci

radek1403
Level 0

07 led 2013, 20:55

Ok, díky moc. A když stáhnu ten BackTrack z oficiálních stránek a přes VMware pod windows 7 ho otevřu, tak je to ten plnohodnotný BackTrack? A jakou verzi bych měl stáhnout?

Jinak fakt díky za odpověď.

animal
Level 4

07 led 2013, 22:00

ano na oficiálnej stránke to stiahneš je na tebe akú verziu si vyberieš či R1.R2, R3, aké prostredie si vyberieš a či si vyberieš image type iso alebo VMware alebo iso ale keďže chceš isť cez VMware tak asi to si stiahni ale pohode cez VMware sa da pustiť aj keď stiahneš iso Či je to plnohodnotný BackTrack ? to ti povedť neviem VMware nepoužívam ale prečo by nemal byť

pokiaľ máš v notebooku budovanú wfifi PCI či PMCI či ak sa to volá ktora podporuje monitro mod a nemáš usb wifi Tak ti odporúčam sťiahnúť si iso a napáliť na DVD a botovať cez mechaniku lebo vo VMware byť asi nenačítalo budovanú wifi respektíve by si ju musel po načítaní systému BackTrack nják odpojiť a zapojíť

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Informace