Ubiquiti SRX - Necitlivost PCMCIA WiFi karty

Obecně. Konfigurace běžných věcí a aplikací, připojení, ladění počítačové sítě, hardware, příslušenství, nářadí, topologie, antény, pigtaily, konektory..
Odpovědět
Mistik
Level 0

27 led 2009, 23:07

Zdravím, po hardwarových problémech s výměnami wifi karet v notebooku jsem se rozhodl pořídit Ubiquiti SRX. K problému. WiFi karta Ubiquiti SRX je naprosto necitlivá, oproti Broadcomu v notebooku. Na porovnání:

Broadcom z domu chytne 16 různých Access Pointů. Ubiquiti pouze 2 a obě jsou v našem rodinném domě. Anténu napojenou mám, přes pigtail na 5 dBi omni anténu. Po připojení se jen zlepší signál na dva zmíněné Access Pointy, ale pořád nechytím nic jiného. Jen občas se tam mihne sousedova WiFi, ale to je spíše náhoda. Toto lze pozorovat úplně stejně jak na Linuxu (Ubuntu), tak i na Windows XP. Linux je Ubuntu s kernelem 2.6.27-9 s poslední verzí madwifi. Nemáte prosím někdo podobný problém či dokonce řešení ?
Naposledy upravil(a) Mistik dne 27 led 2009, 23:16, celkem upraveno 1 x.

backman
Level 7

27 led 2009, 23:21

O které verzi Ubiquity SRX se bavíme? PCMCIA nebo miniPCI verze? Ty sítě jak píšeš.. připojíš se k nim vůbec? Vidět je věc jedna a fungovat věc druhá.. Co polarizace?
Ve Fóru používejte diakritiku a čtěte nápovědu než odešlete první post!

Mistik
Level 0

27 led 2009, 23:50

Omlouvám se :) Jedná se o Express card Wifinu. Ano, na ty dvě Access Pointy se bez problému připojím, z DHCP IP dostanu, vše je OK, internet normálně jede. Ale ať dělám s anténou cokoliv, tak nechytím víc, než ty dvě AP. Přes monitor mode tam občas je chvíli vidět sousedova WiFi, ale víc ne bohužel. Docela mě to zaráží, čekal jsem citlivost větší, než u broadcomu. Ona teda větší bude, špatně je něco u mně.

backman
Level 7

28 led 2009, 00:45

Ptal jsem se zda-li je možnost připojit se wifi kartou s chipem Broadcom na těch 15 wifi sítí.. Proč bych se ptal na něco co píšeš, že je vidět s wifi kartou (chip) Broadcom i Atheors..? Důležité je zda-li funguje připojení.. proto, že to co vidíš není důležité..

Mistik
Level 0

28 led 2009, 09:03

Samozřejmě, že se na všechny nenapojím. Jsou zachyceny přes monitor mode. Asi jsem to špatně vysvětlil. Pokud za Broadcom mini Pci-e kartu dám Atheros (kterou, jak jsem řekl, jinak nemohu dlouhodobě používat), pak je citlivost ještě lepší, wifi sítí chytnu více (stále mluvím o monitor modu). Ale přes Ubiquiti, která má eště k tomu napojenou anténu, chytne jen naše dvě domácí wifi. O to mě jde ..

backman
Level 7

28 led 2009, 14:12

Opakování matka moudrosti.. Je úplně fuk kolik chytíš sítí pokud se ani na jednu nedokážeš trvale připojit.. proto, že to chytáš pouze jako "stín" Rozhodně to není parametr pro posuzování kvalit další wifi karty! Tyhle závěry můžeš dělat až se s Boradcom wifi kartou na každou ze zachycených sítí připojíš a připojení bude stabilně fungovat, alespoň na min hodnotách rate a signálu..

Mistik
Level 0

28 led 2009, 15:38

Ano, já tě plně chápu. Ale mě jde o to, že s Broadcom odchytím packety všech těch sítí přes airodump, protože tam je na to aspoň minimální signál. Proto si mohu po čase začít hrát třeba s aircrackem. Toť můj záměr. Ale to s Ubiquiti nemohu, neboť, jak se zdá, zachytím pouze sítě, na které je možno se napojit. A to je něco, co nedokážu pochopit, protože jsem očekával v airodumpu sítí mnohem více, jelikož jsem zkoušel jak 5dBi, tak 10dBi omni anténu.

backman
Level 7

28 led 2009, 15:51

Teď již věci rozumím.. Z prvního postu nebylo patrné zda-li vůbec existuje možnost zachytit s wifi kartou Broadcom nějaké data.. V tom případě 1. kontrola pigtailu (pokud existuje) 2. Proměřit Ubiquity kartu (umí to i zde na AMP security) 3. Otestovat citlivost a postudoat jak to je s ovládačem + patche. 4 . Otestovat kartu se silnější anténou 5. Pohrát se s iwpriv pokud karta akceptuje konfig. parametry.

Souhrn - dát kartu někomu co tyhle věci umí ať to otestuje..

nicohamone
Level 2

28 led 2009, 22:15

Ahoj, nikdy jsem s PCMCIA Ubiquiti nedosahl dobrych parametru ktere popisuje vyrobce. Nevim jak ta tvoje Expres Card ale u PCMCIA citlivost stala za nic. Pouzil jsem parabolu 21dB, kratky pigtail (mam jich vice) ale ani iwpriv ,,, sens 1,2,3 nefungovalo.tady na portalu nedavno probehl velmi zajimavy test karet a Ubiquiti nestala za moc. Nechci ti brat iluze ale casem se vratis ke sve stare karte :) jako jsem to udelal ja. K pripojeni na Access Point v dome je ok, ale na scan v okoli opravdu nevhodna :( nicohamone.
Naposledy upravil(a) nicohamone dne 28 led 2009, 22:18, celkem upraveno 1 x.

Mistik
Level 0

29 led 2009, 00:16

Děkuju za názory. Pravděpodobně tedy využiji možnost vrácení zboží bez udání důvodu. Očekával jsem něco trochu lepšího za tu cenu :(

backman
Level 7

29 led 2009, 01:33

Těžko psát - pokud se wifi karta s chipem Broadcom jeví objektivně lepší jako Atheros. Moje atheros wifi karta (co do připojení) je zhruba stejně dobrá jako Alfa 500mW..

Mistik
Level 0

29 led 2009, 16:10

Atheros je samozřejmě lepší, než Broadcom :) Ale v tento okamžik mě to je k ničemu, vzhledem k necitlivosti Ubiquiti. Jinak jsou samozřejmě s Broadcomem klasické potíže, třeba s packet injection. To mě nepřekvapuje. Jak jsem říkal, mám zde i Atheros 5006EG do mini PCI-e slotu. Ale tam je problém jiný. S touto kartou se odmítá notebook vypínat a restart také probíhá nekorektně (vypnutí notebooku a samovolné zapnutí asi za 10 sec nepovažuji za korektní, když s Broadcom to nedělá, tj. ale jen jeden z více problémů). Ale tento problém je pravděpodobně neřešitelný ;) Zkoušel jsem toho již mnoho.. Jiné distra, různé windowsy, nový BIOS. Problém bude pravděpodobně v Hardwaru.
Závěr: Musím si nechat Broadcom :)

backman
Level 7

29 led 2009, 16:29

A co editace whitelistu? Viz hacking BIOS..

Mistik
Level 0

29 led 2009, 21:53

POST probíhá bez problému, stejně tak provoz Atheros kartičky na Windows či Linuxu. Jediný problém jsou ty restarty a občasné problémy s vypínáním. Nemyslím, že by to byl stejný problém, jako v článku. Ale myslet znamená h**** vědět, takže děkuji za odkaz a zkusím se do té problematiky také trochu ponořit :)

Stealth
Level 5

22 říj 2010, 20:29

Problém môže byť práve opačný a to, že SRX môže byť o dosť citlivejšia ako BC. Pri príjme slabých signálov je podstatné mať čisté pásmo bez silných interferenčných signálov, inak môže dôjsť k javu zvaného odborne "bod zahradenia" označovaný v literatúre ako IP3. Ešte pred samotnou saturáciou LNA existuje tzv. bod 1dB kompresie, kedy zosilovač LNA na silný interferenčný signál odpovedá poklesom úrovne na výstupe práve o 1dB. Dá sa predpokladať, že SRX používa DC architektúru samotného prijímača, ktorá vyžaduje dodatočnú filtráciu v MAC/BBP a na silné interferenčné signály odpovedá tak, že dochádza k poklesu úrovne žiadaného signálu. Z tohoto dôvodu sú prvé karty používajúce DC architektúru nie moc vhodné do zarušeného prostredia. Nemajú totiž potrebné obvodové prvky ako rádovo výkonnejši DSP, rýchlejšie ADC/DAC s možnosťou väčšieho rozsahu oversamplingu pre potreby jemnejšieho rozsahu digitálnej filtrácie signálu. Oproti starším kartám, ktoré používali super-het architektúru sú v nevýhode až o 40dB vzhľadom na interferenčné signály.

backman
Level 7

23 říj 2010, 10:35

Stealth Hezký výklad..

Stealth
Level 5

23 říj 2010, 19:38

To bol len taký krátky popis v čom by mohol byť problém, keďže datasheet pre SRX naozaj uvádza veľmi dobrú citlivosť a nieje dôvod mu neveriť. Je pravdepodobné, že SRX bola vyvíjaná špeciálne pre použitie v krajinách kde je treba preklenúť veľké vzdialenosti (napr. Tanzania, Kenya) a kde nehrozia silné vnútropásmové interferencie. Citlivosť SRX je dalo by sa povedať impozantná vzhľadom na rok výroby. Ale ani iný výrobcovia nezaháľajú, napr. Ralink chipset, ktorý použil prvýkrát DC architektúru v chipsete rt61 (rt2561), ale jeho citlivosť je podstatne menšia, takže podobné problémy neboli pozorované aj keď starší chipset rt2500 (super-het arch.) dával lepšie výsledky pri vonkajšom použití v mestkých aglomeráciach a to práve z vyššie popísaného vysvetlenia.

Stealth
Level 5

24 říj 2010, 21:59

Možno by sa patrilo ešte k predchádzajúcemu dodať, že špecifikácia normy 802.11g definuje minimálne požiadavky na citlivosť príjímača a tzv. blokovacie signály v susedných kanáloch. Pre 6Mbps je to napr. -82dBm/16dBm/32dBm
(citlivosť prijímača/minimálny útlm filtra pre susedný kanál/nasledujúci susedný kanál), pričom šírka kanálu je 20MHz (rovnako ako 802.11a, len kanálový rozostup je 5MHz).
Z toho sa dá vypočítať akú max.úroveň môže mať interferenčný signál v susedných kanáloch aby to nenarušilo komunikáciu.
Pre citlivosť -82dBm vychádza max.úroveň interferencie na -39dBm vo vzdialenosti ((20/2)+20)=30MHz od prijímanej frekf. a -23dBm vo vzd.50MHz od prijímanej frekf.
Pre citlivosť -96dBm a rovnaké podmienky LNA + filtra by to bolo -53dBm/-37dBm, čo by pre normu 802.11g znamenalo, že ešte o 30/5=6 kanálov ďalej bude vadiť keď vysiela niečo, čo má silnejší signál ako -53dBm, alebo ešte vo vzdialenosti o 10 kanálov ďalej ak signál bude silnejší ako -37dBm. Z toho sa dá odvodiť, že pre konkrétny problém tazateľa stačilo vypnúť tie dva blizke domáce AP aby chytil vzdialenejšie prístupové body s kartou SRX.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Informace