Reinstal Windows XP nefunguje hacknutý Internet Wistron CB9 Ext

Síťování, konfigurace síťových pravidel, bezpečnost, omezováni a filtrování provozu, konfigurace firewalů, regulace šířky pásma, stumbler a síťové nástroje obecně
Odpovědět
Strejdo
Level 0
Kontaktovat uživatele:

25 lis 2009, 09:28

Windows XP Service Pack 3 mám už rok, používam Wildpackets ovládač (PCMCIA WiFi karta Wistron CB9 Ext) verzia 4.2.2.9. Pripájam sa na nezabezpeženú wifi sieť pomocou IP a MAC adresy (odsledovaná pomocou Omnipeek). Internet mi v pohode bežal až do reinštalácie. Ping na východziu bránu WiFi siete funguje. Myslim, že je to softwarová záležitosť, z toho dôvodu som to dal to sekcie Software. Stretli ste sa už s takýmto problémom, resp. viete mi poradiť? Díky.

back
Level 3

25 lis 2009, 09:58

DNS máš?

Strejdo
Level 0
Kontaktovat uživatele:

25 lis 2009, 10:19

DNS som dal taký istý, ako je brána, náhradný DNS som nedával. Myslíš, že je v tom problém? Ale na pôvodnom Windowse XP mi išiel internet aj tak.
Naposledy upravil(a) Strejdo dne 25 lis 2009, 10:20, celkem upraveno 1 x.

android
Level 7

25 lis 2009, 13:34

1. Někde děláš chybu.. 2. Máš bloklou MAC adresu nebo DNS

Strejdo
Level 0
Kontaktovat uživatele:

25 lis 2009, 13:52

Vysvetlil som, že na jednom Windowse XP (ten Windows ešte stále využívam) mi internet ide a na inom nie (či už iný notebook, alebo aj ten istý,ale s druhým Windowsom), to nemá nič spoločné s bloknutou MAC adresou, alebo DNS. No samozrejme, že niekde robím chybu, na to som prišiel aj ja sám, ale díky za info. V tom pôvodnom Windowse mám niečo, čo v ostatných chýba, len neviem čo, preto som tu písal.

back
Level 3

25 lis 2009, 19:29

S toho čo pišes tu nieje jasne či napr. použivaš klonovanie MAC adresy aj na "new" Windowse. Ja by som to netvrdil, že nemá nič spoločne. Overil si či funguje DNS? Nič spoločné s bloknutou MAC adresou? (ak je blokovaná tak neviem či nič). Pošli aspon výpis ipconfig /all z oboch Windows inštalácii. Čo ti bráni odskúšať "funkčnú" konfiguráciu na live CD?
Naposledy upravil(a) back dne 25 lis 2009, 19:30, celkem upraveno 1 x.

Strejdo
Level 0
Kontaktovat uživatele:

26 lis 2009, 12:16

S bloknutou MAC adresou to nemá absolutne nič spoločné, pretože vo "funkčnom" Windowse mi pri danej MAC adrese a IP adrese internet ide, ale v "new" Windose XP mi internet nejde pri tej istej MAC a IP adrese. MAC adresu mením pomocou softwaru SMAC 2.7. A aj keby bola bloknutá, tak mám niekoľko ďalších, spolu s pridelenými IP adresami.

Zistil som, kde je problém, už mi ide internet aj v ostatných Windowsoch, ale nechápem tomu. Problém bol v DNS serveri. Zadal som do "new" Windowsu taký, aký naozaj používa provider Wifi siete, ale to som si ho iba pamätal z minulosti a už internet normálne beží. Ale vo "funkčnom" Windowse XP som jednoducho zadal DNS taký istý, ako je vychodzia brána a internet bežal, v "new" Windowse XP už internet neišiel s použitím toho istého čísla pre vychodziu bránu, aj pre DNS server. Nechápem tomu.

Hm, len teraz sa naučiť, ako zistím DNS server danej wifi siete.
Naposledy upravil(a) Strejdo dne 26 lis 2009, 12:29, celkem upraveno 1 x.

dodik
Level 0

26 lis 2009, 14:56

Google, Angry IP scanner port 53 .

Strejdo
Level 0
Kontaktovat uživatele:

26 lis 2009, 17:11

Ďakujem ;). Už som našiel DNS cez software Wireshark , všetko ide ako má, aspoň sme sa niečo nové naučili.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Informace