Konfigurace BackTrack kernelu ipw4965

DDos útoky, crack hesla, OllyDbg, rAdmin, Metasploit, penetrační testy, ladění, Backtrack, Wifiway, Ubuntu, DVL, Nesus, Maltego a další..
Odpovědět
jurassic
Level 0

06 říj 2008, 19:27

Zdravim, po prostudování tohoto fora jsem zjistil, že mám wifi kartu Intel 4965, které podpojuje packet injection (viz. tutoriál). Jelikož jsem na linux přešel asi před 14 dnama a to z důvodu, že sem se v operačním systému Windows nemohl připojit v restauraci kam chodim (nokia n82 našla síť, muj novej notas nee) a to mě naštvalo. Linux už to zvládá a to se mi zalíbílo. A najednou tohle forum a hele co se s tim da este delat :-). Každopádně když to vemu krok za krokem čemu nerozumim, abych mohl postoupit dal potřebuju vědět co obnáší a znamená hláška:Příprava kernelu

Ujistěte se, že váš konfigurace kernelu obsahuje uvedenou konfiguraci. Obzvlášť pozor na ty co jsou jako moduly vestavěný a ty, které lze přidat.
Networking -> Wireless :
[M] Improved wireless configuration API
[*] nl80211 new netlink interface support
[*] Wireless extensions
[M] Generic IEEE 802.11 Networking Stack (mac80211)
[M] Generic IEEE 802.11 Networking Stack (DEPRECATED)
[M] IEEE 802.11 WEP encryption (802.1x)
[M] IEEE 802.11i CCMP support
[M] IEEE 802.11i TKIP encryption
[M] Software MAC add-on to the IEEE 802.11 networking stack
Jak se mam ujistit, kde se mam ujistit. V synapticu?, jde mi taky o to, že sem mel verzi Hardy 8.04 a tedka mam 8.10. Takže si myslim, ze nektery veci, ktery byly potřeba delat drive uz dneska nejsou potřeba...

Diky moc za kazdej postřeh.

Michal
Level 7

06 říj 2008, 20:17

Ten dump čo píšeš je strom, klasický zoznam parametrov kernelu. Niečo sa dá poslať kernelu pomocou príkazu echo alebo priamo konfigurovať u kompilácie (rekompilácie) linux kernelu. Zoznam uvidíš ak pred kompiláciou (make) použiješ parameter menuconfig (resp config)

Kód: Vybrat vše

make menuconfig prípadne make config
Konfiguráacia vyzera takto:

Obrázek
Naposledy upravil(a) Michal dne 06 říj 2008, 20:24, celkem upraveno 1 x.

jurassic
Level 0

07 říj 2008, 14:53

Dík za odpověd, hází mi to tyhle hlášky, nemám se třeba přihlásit nějak jinak?
michal@lenovo:~$ makeconfig
bash: makeconfig: command not found
michal@lenovo:~$ make config
make: *** No rule to make target `config'. Stop.
michal@lenovo:~$ make menuconfig
make: *** No rule to make target `menuconfig'. Stop.
Cim spouštíš ten konfigurační program? Něco se zmáčkne před naběhnutim linuxu, jako F6 nebo F8 tušim to bylo ve widlich? Mám tyhle verze Kernelu:
2.6.27.3 recovery
2.6.27.4 recovery
2.6.27.5
Ješte ale jinak, kdybych si nahrál Backtrack vedle Ubuntu, tak bych to nemusel předělávat, jeto tak? Tam už je to v Kernelu pěkně přednastavený? Pak už by teda mělo stačit skompilovat ovladače a hotovo....

backman
Level 7

07 říj 2008, 16:56

Prosímtě a co kompiluješ? Kde máš kernel? To co vidíš je screenshot z konzole.. nabehne po tom co začneš kompilovat pomocí příkazu make menuconfig Aby make fungovalo musíš mít ve složce (cestě) kde kompiluješ soubor Makefile. Ubuntu nativně (stejně jako Back|Track) packet injection u ovládače pro Intel Pro Wireless 4965 nepodporuje.. vždyť to máš v tutoriálu v rámci kterého se ptáš..

Kompilace jest:

Download kernelu (pokud nemáš stahuješ) - ukládá se obvykle do /usr/src/složka/ pak v tom můžeš vrtat znovu a znovu :)
wget http://server-kde-je-kernel.com/kernel-2.x.x.x.gz
Rozbalení (konzole příkaz tar nebo pomocí GUI menu)
tar xjz kernel-2.x.x.x.gz
U Backtrack kernelu
lzm2dir kernel.lzm
Přesun do adresáře (po rozbalení je archiv obvykle adresář)
cd /někde/
Konfigurace
make menuconfig
..atd ..atd. To F6 a F8 budu dělat, že jsem neviděl..
Ve Fóru používejte diakritiku a čtěte nápovědu než odešlete první post!

jurassic
Level 0

09 lis 2008, 19:37

Díky za odpověd, ale furt moc odborně. Kazdopadne se spís asi poohlednu po jine kartě.

maskov1
Level 0

04 led 2009, 09:59

Do navodu by som doplnil, ze pri kompilacii kniznic libnl (potrebne pre iw) treba kernel vyssi ako 2.6.21.5 (na 2.6.23 to je uz patchnute). Kompilacia pada na flagu VLAN_FLAG_REORDER_HDR, ktory chyba v kerneli.

Odpovědět
  • Informace