Toshiba bluetooth a Backtrack 3 Beta

DDos útoky, crack hesla, OllyDbg, rAdmin, Metasploit, penetrační testy, ladění, Backtrack, Wifiway, Ubuntu, DVL, Nesus, Maltego a další..
Odpovědět
Michal
Level 7

19 kvě 2008, 20:28

Zdravím, podľa toho čo som čítal, tak príkazy hciconfig, hciconfig hci0 up, hciconfig -a hci0 revision by mi mali "vyhodiť čo to o mojom bluetooth. Avšak v Backtrack 3 beta na notebooku s bluetooth RFCOMM od Toshiby / žiadne iné info nemám/ mi to vyhodí stále to isté -no such device. Ak by niekto vedel prečo, rád uvítam pomoc..Čítal som niečo o bluetooth nejakým spôsobom integrovanom na wifi. Môže to byť môj prípad?

wire
Level 8

19 kvě 2008, 23:01

Radio Frequency Communication není Bluetooth adapter, toshiba nikdy nevyrabela chipsety pro bezdrát a zbytek prispevku vubec nechapu..
Ve Fóru používáme diakritiku, než se ptáme čteme nápovědu a pravidla fóra!

Michal
Level 7

19 kvě 2008, 23:36

V správcovi zariadení mám pod záložkou Bluetooth iba RFCOMM Manufactured by Toshiba, no nech už je ako chce, to nie je to čo ma trápi. Plánujem skúšať Bluesnarfer, stiahol som si Backtrack 3 a ako som sa dočítal na http://airdump.cz/clanky/co-umi-vas-bluetooth skúšam hciconfig hci0 up hciconfig -a hci0 hciconfig -a hci0 revision..
Výsledok ako som spomínal je stále "no such device"

A kedže som našiel aj: Smůla když se chystáte na BlueJacking nebo BlueSnarfing a ve vašem notebooku je bluetooth pouze jako módní doplněk (modul nalepený na WiFi kartě) na http://airdump.cz/clanky/bluejacking-bluesnarfing-bluebugging. Tak som sa chcel spýtať: 1. to že mi spomínané príkazy neposkytnú absolútne žiadne info je spôsobené tým, že môj book obsahuje bluetooth "ako módny doplnok"? 2. alebo je niečo s Backtrackom pretože tieto príkazy stále musia priniesť nejaké info o zariadení?

wire
Level 8

20 kvě 2008, 00:32

Pokuď pro Bluetooth zařízení v operačním systému existuje ovládač, příkaz hciconfig musí ukázat i neaktivní zařízení. Když není Bluetooth adaptér detekován, zřejmě není ovládač, nebo nefunguje vypínač, nebo funguje a je off.. I když je pravděpodobné, že se jedná o laptop, Toshiba je docela široký pojem.. Možná pomůže další příkaz lsusb, lspci nebo lshw..
Ve Fóru používáme diakritiku, než se ptáme čteme nápovědu a pravidla fóra!

Michal
Level 7

24 kvě 2008, 19:18

Zdravím, vypínač funguje, je ON, problém je v tom, že sa jedná o lacný modul "nalepený na wifi karte" :( Teraz som na to prišiel. Ďakujem za pomoc..
Naposledy upravil(a) Michal dne 24 kvě 2008, 19:18, celkem upraveno 1 x.

Michal
Level 7

08 lis 2009, 20:15

Toto vlákno som založil v časoch svojho "Linuxového temna". Nejde o lacný modul, práve naopak. Toshiba Satellite A 200 1GH obsahuje bluetooth s chipom BlueCore4-External!

Kód: Vybrat vše

lsusb
Cambridge Silicon Radio, Ltd Frontline Test Equipment Bluetooth Device

bccmd -d hci0 chiprev
Chip revision: 0x0026 (BC4-External)

hciconfig -a hci0 revision
hci0:   Type: USB
        BD Address: 00:03:7A:C5:2E:CA ACL MTU: 0:0 SCO MTU: 0:0
        HCI 19.2
        Chip version: BlueCore4-External
        Max key size: 56 bit
        SCO mapping:  HCI
Postup pre "oživenie" pre BackTrack 4, Ubuntu atp. (okrem notebookov rady Satellite pravdepodobne platí aj pre HP Omnibook/Pavillon, Compal laptops - s Phoenix BIOS-om)

wget http://dl.getdropbox.com/u/362618/omnibook-source_2.20070211%2Bsvn20071217-1_all.deb
dpkg -i omnibook-source_2.20070211+svn20071217-1_all.deb
apt-get install module-assistant
m-a a-i omnibook-source
modprobe omnibook ectype=12
Autoload:
-do etc/modules na koniec pridať --> omnibook

nano /etc/modules 
Vytvoriť konfiguračný súbor:

nano /etc/modprobe.d/omnibook.conf
s obsahom:

options omnibook ectype=12 userset=0 lcd=0 display=0 blank=0 battery=0 ac=0 bluetooth=1
Akokoľvek je to nepravdepodobné po uvedenom postupe sa bluetooth s pôvodným firmware bez úprav tvári, že je v RAW móde ?!

hciconfig -a hci0
hci0:   Type: USB
        BD Address: 00:03:7A:C5:2E:CA ACL MTU: 0:0 SCO MTU: 0:0
        UP RUNNING RAW
        RX bytes:1157 acl:0 sco:0 events:0 errors:0
        TX bytes:833 acl:0 sco:0 commands:65 errors:0
Žiaden z mnohých návodov, ktoré som čítal nepopisoval túto situáciu, bluetooth by mal pracovať šdandardne, každopádne je to zatiaľ lepšie ako hláška -- > No such device :)
Naposledy upravil(a) Michal dne 08 lis 2009, 20:24, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět
  • Informace