Komunikátor Skype, keylogger a bezpečnost chatu na WiFi

Techniky sniffingu, odposlech dat, hardware, aplikace pro zachycováni dat a síťového provozu, Ettercap, Cain, Kismet, filtrování, analýza dat, keylogger
Odpovědět
loulos
Level 0

23 čer 2010, 09:26

Dobrý den. Pokud je např. bezdrátová síť, je tam nějaký cca 15 místný přístupový kód a někdo by to prolomil a nahrál keylogger.., s tím, že na Skypu není zaplá historie - může pak sledovat chat na skype? Nejspíš ano, že...? Existuje tedy nějaké zabepečení skype, aby nebylo možné chat sledovat? Zkrátka jde mi o to, co nejlépe se zabezpečit, aby nešlo odchytávat chat na skype. Předem děkuji za odpověď.

android
Level 7

23 čer 2010, 09:39

- Pokud je keylogger v PC na kterém běží Skype.. není potřeba prolamovat WEP/WPA klíč
- Pro libovolnou nežádanou instalaci na vzdálený PC je potřeba exploitovat nějakou zranitelnost
- Pokud je uživatel PC negramotný pak je tu možnost, že podvrženou sledovací aplikaci nainstaluje sám :)

loulos
Level 0

23 čer 2010, 12:48

Díky za reakci. Takže dejme tomu, že keylogger není v pc, na kterém běží skype... Jak nejlépe zajistit bezdrát síť a maximálně zvýšit bezpečnost chatu přes skype. Opravdu do toho moc nevidím, tak se nezlobte, že se tak hloupě ptám, ale je to pro mě docela důležité...

mist
Level 0

23 čer 2010, 15:23

keyglogger je program, kterej zachytava klavesy, ktere mackas takze pokud jak rikas "Takže dejme tomu, že keylogger není v pc, na kterém běží skype...", tak tam ty klavesy nic nezachytava a nedaji se precist. Ten keylogger nemuzes mit jinde nez na nejakem pocitaci - co by se tam pak zachytavalo? Na routeru nikdo na klavesnici nic netuka a urcite ne skype chat. Doporucuju si najit nejaky zakladni slovnicek pojmu a pokusit se problematiku pochopit.

Sentello
Level 3

23 čer 2010, 17:54

Dovolím si napsat také pár slov.
Většina českého národa je v tomto ohledu negramotná, takže netřeba se obávat toho že by někdo byl na tvé wifi síti.
Pokud máš v počítači nějaký slušný antivirový program pak keyloger odhalí a upozorní tě na to.

A nakonec by mě zajímalo proč se tak bojíš o historii skypu? To tam máš tak cenná data? Neplánuješ nějakou vlastizradu nebo něco podobného :D
Jinak skype je šifrovaný, takže hovory ani chat se odposlouchávat nedají. Dřív to šlo, dnes už ne. I policie to nezvládne!!! A to by to moc chtěli :)

loulos
Level 0

23 čer 2010, 21:50

Sentello píše:Dovolím si napsat také pár slov.
Většina českého národa je v tomto ohledu negramotná, takže netřeba se obávat toho že by někdo byl na tvé wifi síti.
Pokud máš v počítači nějaký slušný antivirový program pak keyloger odhalí a upozorní tě na to.

A nakonec by mě zajímalo proč se tak bojíš o historii skypu? To tam máš tak cenná data? Neplánuješ nějakou vlastizradu nebo něco podobného :D
Jinak skype je šifrovaný, takže hovory ani chat se odposlouchávat nedají. Dřív to šlo, dnes už ne. I policie to nezvládne!!! A to by to moc chtěli :)
Je pravda, že v tomto oboru opravdu negramotný jsem, mám ekonomické vzdělání... Já jsem o té bezpečnosti hovorů a chatu četl něco malinko jiného..., tak mě to docela zmátlo. Řeším přes skype obchodní věci a často přeš něj pouštím důležitá data, ať už přímo soubory nebo jen psaný text - zprávy a pokud by se k tomu někdo dostal, tak by mohl být docela problém. Jde o to, že jsem skype považoval za vysoce bezpečný. I tu na fóru jsem se dočetl, že to není až takový problém konkrétně chat komunikaci zachytit. Takže tak... :)

http://forum.airdump.cz/viewtopic.php?id=749

menom
Level 6

30 kvě 2012, 12:41

Takže M$ kúpil skype a nepoviem nič nového pod slnkom, keď upozorním na skutočnosť, že aj táto služba je určená na zber informácí.

Reči o slobodnom internete sú rozprávka z pred 20 rokov.

FBI spúšťa "Communications Assistance Center" (DCAC) pre špionáž hovorov uskutočňovaných cez Skype a iných internetových komunikácií.

Kód: Vybrat vše

https://mashable.com/2012/05/23/fbi-spy-on-skype/

Stealth
Level 5

30 kvě 2012, 15:54

Ak by ste náhodou nevedeli, tak NSA po r.2001 nahráva a analyzuje kompletný traffic (včítane telefonátov), ktorý prúdi do/z USA cez podmorské káble. To, že momentálne už by rada niečo podnikla aj FBI sa dá vysvetliť dosť jednoducho. NSA a FBI navzájom nezdielajú informácie, ani sa neinformujú o tom, čo ktorá z nich robí, alebo na čo sa chystá.
Ide vpodstate o duplicitu v monitorovaní.
Skype nebol nikdy bezpečný. Fa.Boieng mala závažný problém úniku informácii cez Skype.
Rýchlo rozrastajúce sa IT odvetvie obláčikov je priamo postavené (a zamýšlané) tak, aby sa dáta užívateľov (firiem) dali ešte jednoduchšie monitorovať a analyzovať.

unknown538
Level 0

30 kvě 2012, 22:48

lidi co se tyka chatu sa moc nezaujimam ale irc nebo neco nebiva sifrovane? facebook, skype,google to muze bit kludne spolcene s vladou ale podla mna su urcite chaty s kterymi nic neudelaji .. inac bi ste mohli nejake odporucit :)

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Informace