Optimalizace parametru RTS a Fragmentation Treshold

Techniky sniffingu, odposlech dat, hardware, aplikace pro zachycováni dat a síťového provozu, Ettercap, Cain, Kismet, filtrování, analýza dat, keylogger
Odpovědět
hbefan
Level 0

14 pro 2009, 17:56

Dobry den, posledni dobou mam pod Windows XP (omlouvam se za ten skaredy termin - nutne pro spusteni jiste aplikace) problemy se stabilitou a propustnosti pripojeni pomoci sveho AP nastaveneho jako repeater (TP-Link TL-WA500G) na AP jineho uzivatele, ktere je vzdalene cca 100 m. Jako klient je na pocitaci pouzita karta Edimax EW7318-USg. Sila signalu je 100%. Tyto vypadky se projevuji nepravidelne. Je to zpusobeno zarusenim okolniho prostoru pri odesilani paketu jinych klientu k jinym AP na blizkem kanalu nebo problemem skryteho uzlu u AP, ke kteremu jsem pripojen ja? Da se toto nejakym merenim overit?

Pozn: Pod Linuxem jsem se zatim nepripojoval, poslouzil pouze k prolomeni WEP. U Windows se jedna o novou, cistou, nezaneradenou instalaci.

a) Pokud je pravdou prvni moznost, pomuze smerova antena? Mela by mit vetsi zisk? Existuji nejaka dalsi opatreni?

b) Pokud jde o druhy problem, jaky program doporucujete pro Linux (mam distro Ubuntu 8.04)? Slysel jsem o Airopeek NX, ktery optimalizuje parametry RTS a fragmentation treshold, ale ten bezi jen pod Windows, ne? Sice jej mam, ale nepodarilo se mi najit wildpackets driver pro kartu Edimax. Pokud existuje verze Airopeek nebo nejaky jiny program pro linux, ve kterych je mozne pouzit vyse zminenou kartu, kde se daji sehnat? Zkousel jsem jiz i airodump-ng --showack, i kdyz byl cizi klient pripojen, ale nic se nevypsalo ani na obrazovku ani do cap souboru. Parametry RTS a FT se udajne nastavuji stejne u vsech klientu daneho AP, je tedy nutne provest odposlech, kdyz je druhy klient, ktereho naprimo nevidim, k AP zrovna pripojen? Jaky je doporuceny postup, pokud je zjisteno, ze jsou jeho parametry na maximu, tj. 2346? Upravi si to prislusny optimalizacni program sam? Ma to pak vubec nejaky efekt?

Budu rad, kdyz se nekomu podari toto tema ohledne RTS dal rozebrat. Nikde jsem tu o tom nenasel zminku. Myslim si totiz, ze je to prave muj pripad. Pokud ma nekdo na toto recept, budu vdecny za radu. Dekuji, Radim.

cocaine
Level 7

15 pro 2009, 08:58

- Tak chaotický post jsem ještě neviděl :) Popořádku: Zarušení bezproblému zmapuješ spektrální analýzou.

- Pokud myslíš, že se jedná o problém kvůli šumu můžeš zkusit spoj realizovat pomocí 5 GHz - považuji to za rozumnější než překračovat povolený limit ČTU na vyzářený výkon zesilováním signálu. Mimochodem můžeš se obrátit i na Praha WiFi - přesně to co řešíš dělají (diagnostika, optimalizace).

- Airopeek NX nic neoptimalizuje - jedná se v zásadě o snifovací program pro pokročilou diagnostiku sítě.

- Distribuci pro laborovaní která podporuje kartu Edimax 7318 najdeš třeba v nabídce hacking CD/DVD..

- RTS Treshold a Fragmentation Treshold se nastavují na stejnou hodnotu u všech zařízení t.z na Access Pointu i na všech klientských zařízeních..

- Ano znížení hodnot může výrazně zlepšit přenos
Jednou deset minut a ušetříš hodiny

hbefan
Level 0

15 pro 2009, 14:24

Omlouvám se za případné nesrozumitelnosti. Předpokládám, že to nebylo absencí diakritiky. Nejsem si jist, co je v příspěvku chaotického, tak prosím o shovívavost, byl to můj první nesmělý počin na tomto foru. Zkusím upřesnit některé detaily, snad to pomůže.

Předně AP, na které jsem napojen, nepatří mě, a ani dotyčného vlastníka neznám. Jinak bych se neobtěžoval s lámáním WEP. Proto nepřipadá v úvahu někoho zvát a proměřovat něco, co ani není moje, jestli jsem to dobře pochopil. Předpokládám, že vysílání na pásmu 5GHz je podmíněno použitím příslušného AP, které toto dovoluje. Moje AP TP-Link TL-WA500G nastavené jako repeater a umístěné za oknem na studené verandě (přímá viditelnost na AP připojené k internetu), které mi posílá signál dál na počítač v místnosti o teplotě důstojné pro pobyt v domě, však nepodporuje áčkovou specifikaci.
Když přes airdump-ng --band na 5 GHz nenajdu ono AP, čímž odpadne možnost řešení problému zakopením dual band APčka, co by jsi doporučil? Jaké další možnosti mi pak vlastně zbývají? Ono ladění RTS/CTS?

Jinak k Airopeek NX jsem možná použil špatný termín, tedy ne optimalizace, měl jsem na mysli odposlech, proto jsem tento příspěvek vložil právě sem. Napadlo mě ještě zkusit Airmagnet, kterým je snad možné provést i tu tzv. spektrální analýzu. Nebo máš lepší zkušenosti s jiným programem?

Díky za jakýkoli typ a měj se mnou prosím trpělivost. Jsem začátečník...

Stealth
Level 5

15 pro 2009, 14:40

Skôr než sa pustíš do ladenia RTS, je dobré preskúmať signálovú kvalitu. Pri digitálnych signáloch je dôležitejšia jeho kvalita než jeho sila. Ak som dobre pochopil, tak problémy máš zrejme na 100m trase medzi dvoma AP. Neviem ako je na tom TP-Link TL-WA500G so zobrazenim parametrov signálu, ale tipol by som si, že dokáže zobraziť len jeho silu.

Parametre signálu sú určené predovšetkým:

1. Kvalita (%)
2. Šumové pomery (SNR)
3. Sila (dBm)

Parametre signálu je možné zobraziť bezdrátovou utilitou ktoré sa dodávajú k wifi kartám, ale nie tých najlacnejších. Ralinky, Atherosy, Intel majú napr. veľmi dobré utility aj so štatistikami prenosu.

Akým spôsobom používaš USB wifi Edimax? Otestuj, či nemáš náhodou skôr problémy na trase tvoje AP TP-Link TL-WA500G a wifi Edimax EW7318-USg. Silu signálu 100% máš zrejme u klienta na wifi Edimax EW7318-USg.
Aká sila (a kvalita) je ale od AP vzdialeného 100m?

hbefan
Level 0

15 pro 2009, 17:54

Ok, díky za upozornění. Zkusím se na výše uvedené parametry podívat. Mám pocit, že při konfiguraci AP, kdy dám Survey a vyskočí mi dostupná APčka, se zobrazuje jen ta síla. Je fakt, že jsem svoje AP nezkoušel jako klienta s pevným připojením přes drát, asi by mi v tomto počasí na té verandě zmrzla pr..l. V kombinaci s malou směrovou anténou by mohl být výsledek lepší. Nic, toť myslím vše. I tak díky za onu trpělivost, obzvlášť když už se toto téma týká běžných nastavení na míle vzdálených tomu, o čem tohle fórum je.

back
Level 3

15 pro 2009, 21:02

cocaine píše:...
- RTS Treshold a Fragmentation Treshold se nastavují na stejnou hodnotu u všech zařízení t.z na Access Pointu i na všech klientských zařízeních..
Pre mňa je problematika okolo RTS Treshold a Fragmentation Treshold úplnou novinkou, takže som priveľa nepátral. No však dočital som sa práve niečo iné snáď môžem citovať:
..... hodnota by neměla být nikdy nižší než 64 bytů, jinak by neodcházely ani zprávy RTS (vesměs tam ale bývá kontrolní mechanismus), neměla by být ani vyšší než 1500 (pakety u FTP), jak jsem psal, optimum je někde okolo 500 a zapnout by to měli opravdu všichni, kdo provozují venkovní síť! A ještě jedna věc, ve které dělají lidé chybu - nastavují RTS/CTS na AP - tam to naopak nenastavujte - AP jako středobod a cíl všech paketů vidí všechny klienty, takže nemusí nikoho žádat, jestli je volno, on to ví (výjimkou jsou ony proximy, které při nastavení RTS/CTS na AP nastaví jen klienty).
.....
zdroj informacií:
http://wiki.pvfree.net/index.php/Nastaveni_RTS/CTS
Je to správne?

cocaine
Level 7

17 pro 2009, 02:27

Stealth vidíš a já jsem žil v tom, že RTS a Fragmentace se řeší právě v momentu kdy je špatná signál.., značný šum potažmo packet lost..
Jednou deset minut a ušetříš hodiny

Stealth
Level 5

17 pro 2009, 16:43

jj, zvýšený PER je možné dosiahnuť celkom jednoducho tým, že sa použije nevhodná anténa.
Nasadenie RTS a Frag. je už len dôsledkom snahy vytiahnuť z nepoužitelných pomerov na linke ešte nejaký traffic.

Odpovědět
  • Informace