Odchycení komunikace ICQ a Skype (keylogger)

Techniky sniffingu, odposlech dat, hardware, aplikace pro zachycováni dat a síťového provozu, Ettercap, Cain, Kismet, filtrování, analýza dat, keylogger
Odpovědět
novajz
Level 0

11 kvě 2009, 07:33

Dobrý den. V hackingu a podobných věcech se moc nevyznám. Lze nějakým způsobem odchytit komunikaci mezi klientem a klientem u IM? (třeba icq a skype). Ve WAN nebo LAN síti. Nevím, jestli je toto možné a prosím tímto zkušené o pomoc. Myslíte, že je možné nějak odchytit a rozlousknout chat pres skype? Žádný hovor, jen text. Mění se situace když mám k jednomu z počítačů fyzicky přístup? (zapnutí historie není možné, dotyčný by to poznal).

Alespon prosím dejte vědět, jestli se to dá, nebo né. Budu rád za jakoukoli informaci. Predem děkuji.

backman
Level 7

11 kvě 2009, 07:59

Ahoj, samozřejmě, že to jde a pokud máš fyzicky přístup k počítači pak to je tutovka. Existují 3 možnosti.
1. Klasický sniff s tím, že crackneš šifrování (není potřeba přístup k PC).
2. Software keylogger který neumí detekovat antivirový program (záleží)
3. Hardware keylogger (nelze detekovat) (je potřeba přístup k PC).

Existují i firmy které tyto věci instalují nebo prodávají.
Ve Fóru používejte diakritiku a čtěte nápovědu než odešlete první post!

novajz
Level 0

11 kvě 2009, 08:22

Jasne, keylogger není použitelný, ptž mám fyzicky přístup jen k jednomu PC, tzn zjistím, jen to, co se píše z toho daného PC, ale už nezjistím, jaká přišla odpověď. Ale vzhledem k tomu, že jsem začátečník, na sniff a cracknout šifrování skype provozu bude pro mě docela problém, pokud mě tady někdo z Vás nenakopne jak dál. Nicméně jdu studovat dál a moc děkuju za tvou odpověď.

elektrolam
Level 3

11 kvě 2009, 09:14

Použíj Wireshark v kombinaci třeba s wifi , v mém případě EW7318USg a filtruj AIM komunikaci (nesnáším lidi co používají diakritiku, to je pak nečitelné), pokud sít pod wep, zadej wep do nastavení Wireshark viz. google a pak prolézej co jsi nasbíral. Komunikace je vesměs roztečkovaná příklad.
xxx nějaké číslo icq ********* xxx ..........................A.h.o.j.k.a.r.l.e.....j.d.e.s....d.n.e.s.k.a...na. .p.i.v.o...... T.a.d.y.. R.u.z.e.n.a..K.a.r.e.l..n.i.k.a.m. .n.e.p.u.j.d.e. ......... xxx
Nejlepší je si to zezačátku natrénovat na svém AP.

Mám zato, že by jsi musel používat HUB aby jsi viděl kompletní provoz všech PC na LAN , přes switch uvidíš jen své PC ,ale nejsem si jist, zatím jsem to netestoval, třeba odpoví někdo víc kvalifikovaný ???
Naposledy upravil(a) elektrolam dne 11 kvě 2009, 09:23, celkem upraveno 1 x.

novajz
Level 0

11 kvě 2009, 11:48

Je to moje vlastní síť, takže se nikde nemusím připojovat. Odchytit komunikaci ICQ umím, chodí to jako prostý text. Navíc veškerá komunikace jde přes můj centrální router. Jde jen o to, že neodchytím skype, který je pro mě hooodně důležitý (většina komunikace je přes něj), ale je šifrovaný, ICQ ne. Veškerá komunikace stejně probíhá v rámci jednoho segmentu routované sítě.

novajz
Level 0

11 kvě 2009, 12:55

Teď se na svém notebooku pokouším nainstalovat nějaky keylogger, treba Power Spy. Potíž je v tom, že když nemám zapnutou historii ve Skypu, tak i když v nabídce keyloggeru je Skype chat, tak je prázdný. Být to keylogger, který umí ten Skype Chat zaznamenat, aniž by byla zapnuta historie Skypu, tak je to ideální věc. Jenže spousta keyloggeru co jsem zkoušel má v sobě škodlivý kod, který znemožňuje instalaci na cizí PC (uživatel by to odhalil). Už začínám být zoufalý :(

android
Level 7

28 črc 2010, 08:19

Podívej se na článek Sniffing šifrované komunikace.. MITM útok lze aplikovat i na nešifrovanou komunikaci..

Odpovědět
  • Informace