Kismet a hodnota SNR

Techniky sniffingu, odposlech dat, hardware, aplikace pro zachycováni dat a síťového provozu, Ettercap, Cain, Kismet, filtrování, analýza dat, keylogger
Odpovědět
Stealth
Level 5

18 bře 2009, 18:02

Za akým účelom autori programu Kismet implementovali v programe zobrazovanie hodnoty SNR? Alebo ešte inak. Má význam zobrazovať hodnotu SNR v móde Monitor?

backman
Level 7

19 bře 2009, 07:17

O účelu lze mluvit u řešení jakým je Kismet. SNR je jeden z mnoha aspektů bezdrátové komunikace, dle mého názoru stěžejný. Pokud se ptáš na význam, pak pro tebe význam nejspíš nemá.
Ve Fóru používejte diakritiku a čtěte nápovědu než odešlete první post!

Stealth
Level 5

19 bře 2009, 13:21

Chcel som rozprúdiť diskusiu na toto téma, lebo si myslím, že otázka merania signálu wifi kartou by mohla byť prospešná viacerým. Moju otazku si čítal veľmi narýchlo a nezamyslel si sa nad ňou. Pýtal som sa na špecialny prípad zobrazovania prípadne merania hodnoty SNR v "Monitor móde", keďže Kismet pracuje len v tomto móde.

V "Managed móde" je mi význam SNR jasný a nepotrebujem k nemu komentár ani wiki odkaz. Skúmal som rozne karty, rôzne chipsety ale nenarazil som zatial na kartu, ktorá by vedela v "Monitor móde" poskytnúť aspoň približne "správne" hodnoty SNR, vzhľadom na mód "Managed", kde sa hodnota SNR prípadne hodnota Šumu zobrazuje aspoň trochu normálne tak aby jej bolo možné veriť. Možno je to preto, lebo vzťah medzi signálom a šumom v Monitor móde nieje jasný. Čo hovoria na to Guruo-via z AMP? Je tu nejaký hardwerista?

backman
Level 7

21 bře 2009, 08:42

Ahoj, pokud by k "dostatečnému" proměření libovolného aspektu wifi stačila bezdrátova karta za 300 kč, neexistují přístroje na měření za 10 a víc tisíc kč. Myslím, že tenhle fakt je spolehlivý indikátor.

Na druhou stranu nebylo by odvěci mrknout na spektrum anlyzér Wi-Spy.. Myslím, že se jedná o běžnou (nejspíš pouze firmware upravenou) USB wifi kartu, se software nástavbou, která tyhlety věci umí. Bylo v plánu z donate tuhle věc koupit ale o téma nebyl na portálu zájem.
Ve Fóru používejte diakritiku a čtěte nápovědu než odešlete první post!

Stealth
Level 5

21 bře 2009, 16:20

Ahoj, nejde mi ani tak o samotné meranie parametrov wifi pásma aj keď aj o tom som uvažoval. Ako som spomínal v prvej otázke, zamýšlal som sa nad tým, či v Kismete hodnota SNR aj na niečo pozitívne slúži, či si autor programu nerobí srandu, keď by chcel v Monitor móde merať hodnotu SNR alebo šumu.
Ale je možné, že existujú karty, ktorých firmware vie túto hodnotu zmerať sám vo vlastnej réžii bez pomoci driveru a poskytnúť ju MAC vrstve aby ju bolo možné zobraziť.Predpokladám, že autor Kismetu by mohol mať prístup k desiatkám, príp. aj stovkám rôznych kariet a chipsetov. Ja som zatiaľ na takú kartu nenarazil, preto sa pýtam, či má niekto pozitívne skúsenosi so zobrazením tejto hodnoty v Kismete.
Wi-Spy by na bežné pomerové merania by mohlo stačiť.
Nejedná sa však o wifi ale o bluetooth, ktorého frekfenčný syntezátor je možné prelaďovať po krokoch 1MHz v pasme wifi. Vcelku jednoduchá vec na odmeranie veľkosti signálu za demodulátorom, ktorá nepodlieha podmienke na výskyt signálu v nejakej norme napr.bluetooth.

Odpovědět
  • Informace