Asus EEE PC 901 airodump sniffing Windows XP

Techniky sniffingu, odposlech dat, hardware, aplikace pro zachycováni dat a síťového provozu, Ettercap, Cain, Kismet, filtrování, analýza dat, keylogger
Odpovědět
wokenamatrix
Level 1

31 srp 2008, 11:35

Ahoj lidi, potřeboval bych vědět, co znamená událost v airodump. Mám Windows XP a Asus EEE PC 901. Vypadá to takhle.

Obrázek

Tahle věc se mi ale stala i u další wifi karty (třeba u Cayon). Nevím čím to je, signál je výborný, kanál jsem zvolil taky správný (použil jsem netstumbler), mám nainstalovány originální ovladače. Počítač je Asus EEE PC 901. Zkoušel jsem i verzi 2.1 ale bezvýsledně (stejně jako další verze). Kdyby se vám nepodařilo pomoct mi se zprovozněním airodumpu prosil bych o tip na jiný sniffer, co umí sebrat IVska a handshake (WPA a WPA2). Ještě by sem se chtěl zeptat který program umí zachytávat WPA a WPA2 pakety do souboru *.dump? Nakonec bych Vás všechny chtěl poposit o vytvoření velkého českého wordlistu. Myslím to takto: Někdo přidá všchna česká jména, někdo všechna přijmení, atd. Předem děkuji za vyřešení "hlavolamu".
Naposledy upravil(a) wokenamatrix dne 31 srp 2008, 11:40, celkem upraveno 1 x.

backman
Level 7

31 srp 2008, 12:37

Ahoj, nerozumím správnosti kanálu nastaveného za použití Netsumbler. V každém případě máš špatně navolenou kartu - v menu Network Interface Type navolíš a ale z indexu wifi karte vybereš nějakou OEM Nkovou wifi kartu co zřejmě nemá chipset atheros. Používej 10. Otázka je jak to bude fungovat se standardním ovládačem i v případě, že windows airodump správně nastartuješ. Wordlist si můžeš objednat na airdump.cz - k čemu jsou ti ale česká slova u cracku wifi zabezpečení netuším.
Ve Fóru používejte diakritiku a čtěte nápovědu než odešlete první post!

wokenamatrix
Level 1

01 zář 2008, 08:30

No jo,ale ten atheros je síťovka (Ethernet Controller). Každopádně děkuji za radu a zkusím. Edit: Tak jsem to zkusil a nic. Doporučíte něco jiného?

wire
Level 8

01 zář 2008, 09:17

Všechny možnosti jsou dané aplikací kterou používaš t.z Realtek, Hermes, Aironet a Atheros. Novější airodump (s commview for wifi knihovnou a airserv-ng) běží s každou bezdrátovou kartou která je v seznamu podporovaných wifi karte (cca 30 karet), i když to za moc nestojí, je to víc jako starší airodump Windows port.

Doporučení? Linux a nová karta.
Ve Fóru používáme diakritiku, než se ptáme čteme nápovědu a pravidla fóra!

wokenamatrix
Level 1

01 zář 2008, 13:50

Jakou doporučeíte? Jak jsem již říkal, mám Asus eee 901, takže bych byl rád, kdyby to byla spíše nějaká USB wifi karta pod Windows s konektorem na externí anténu, nejlépe s konektorem R-SMA. A ještě něco bych k tomuhle měl, airodump mi nejde taktéž jet s kartou Canyon CN-WF511, která je v seznamu podporovaných zařízení na oficiální stránce výrobce airodumpu, takže mám trochu zmatek a rád bych věděl, čím to je. U karty Canyon CN-WF511 mi to dělá to samé jako na notebooku (obrázek výše). Také mám nainstalovány ovladače a funguju pod XP (na tom PC s Canyon CN-WF511). Mohl by mi někdo pomoct?

Edit: BackTrack 3 nevidí moji wifi kartu mam ji zaplou v BIOSu a nejde dat nejak do instalace ovladace od wifi karty? dekuji

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Informace