Zjištění IP adresy výchozí brány (IPv4) Wireshark

Techniky sniffingu, odposlech dat, hardware, aplikace pro zachycováni dat a síťového provozu, Ettercap, Cain, Kismet, filtrování, analýza dat, keylogger
Odpovědět
koliha
Level 0

28 bře 2012, 17:47

Dobrý den. Potřeboval bych poradit. Mám wifi síť, zabezpečenou WEP, MAC filtrem, skrytým ESSID (to vše by nebyl problém). Jedná se však o síť s pevně přidělenou IP adresou, tudíž k síti se připojím, ale není mi přidělena automaticky IP adresa. Vím, že by se mněla dát zjistit přez Wireshark (alespoň jsem něco takového slyšel, žel s aplikací wreshark nemám žádné zkušenosti a ztrácím se v něm). Jedná se o wifi síť s takřka neustálým provozem (většinou i 3-4 klientů).. Předem všem děkuji za odpovědi a přeju příjemný zbytek dne.

mist
Level 0

28 bře 2012, 20:03

To asi neni uplne tvoje sit, co? Jestli se pokousis nekam nabourat a ztracis se ve wiresharku, tak to snad ani nezkousej. Uprimne - jestli se ztracis ve wiresharku a pritom umis nastavit ip adresu, tak nevim, jak se v nem muzes ztracet.

http://www.iwgtfy.com/?q=wireshark+basics

android
Level 7

28 bře 2012, 20:45

Jo a ještě kterou bránu.. V sti jich může existovat několik.. :) Brána na pojítku, brána na retransmitu, brána do internetu.. Klidně i brána backup linku..

Stealth
Level 5

30 bře 2012, 20:55

Zvyčajne býva AP súčastne bránou na ktorú sú prihlásený klienti.
AP vysiela pravidelný oznamovací rámec siete = Beacon
Beacon obsahuje "source address", ktorá je zhodná s "BSSID"
Filtráciou "source address" AP vo wireshark nájdeš prislúchajúcu IP k MAC AP.

Odpovědět
  • Informace