Hacking WEP/WPA krok za krokem pro úplné začátečníky

Wi-Fi hacking, techniky a aplikace na prolomení zabezpečení bezdrátových sítí. Pentes, hacking Wi-Fi zranitelností, hack firmware, Hacking WLAN
Odpovědět
stephan

13 pro 2008, 12:56

Dobrý den, obracím se na Vás po přečtení hacking tutoriálů s prosbou o podrobné popsání jednotlivých kroků při hackingu WEP / WPA pro úplné začátečníky. Zkoušel jsem již několik zaručených metod a programů (např. Cain & Abel) včetně potřebných ovladačů a podpůrných prográmků, ale nikdy jsem se nedostal až k úspěšnému konci. Videí a postupu na nich mám mraky, ale vždy to bohužel skonci na nutnosti nějakého ovladače, prográmku který neexistuje a nebo na nutnosti nějakého nastavení, které není nikdy dostatečně pro laiky popsáno. Prostě i změna nějakého ovladače může dělat někomu problémy, které z diskusí na foru nebo v ,,rychlovideu,, nejsou asi dostatečně popsány. Chtěl bych Vás tímto požádat zda by nebylo možné umístit sem pro laiky, začátečníky a prostě pro méně chápavé ,,borce,, opravdu podrobný!!! popis, postup nebo video aby si to mohl každý pomalu a chápavě přelouskat? Zkoušel jsem osobně i zde dle tutoriálu WEPKR - Windows WEP crack postup, ale skončil jsem na tom, že ovladač Tamosoft 4.2.2.104 pro Atheros ( mám Atheros AR 5005G, Windows XP SP3 ) je nesehnatelný. Až na jeden odkaz s trojským koněm. Děkuji předem za vstřícnost, porozumnění a hlavně pochopení (které velmi rád odměním podporou tohoto webu, případně jednotlivce) Děkuji.

BRUNO
Level 3

13 pro 2008, 14:29

No moje rada asi nebude přesně to co bys chtěl, ale pokud umíš nabootovat z CD, než Windows bych ti radši doporučil LiveCD BackTrack. Ovladače i potřebné programy má již obsaženo a funguje OK. Pokud bys ho začal používat, spoustu přesných video návodů nalezneš zde a nemáš starosti s Windows.

Michal
Level 7

13 pro 2008, 15:25

Zdravím, tiež neposkytnem riešenie typu copy/paste (kopírovať/vložiť) Podrobný popis pre hacking WEP/WPA je už napísaný. Je podrobne rozpísaný postup pre crack WEP na platforme Windows za použitia aplikácie CommView for WiFi (ovládač v downloade), je popísaná aj aplikácia Airowizard fungujúca na rovnakom ovládači.
Pre operačný systém Backtrack boli popísané GUI aplikácie napr. SpoonWEP prípadne automatické skripty ws.sh, resp. skynet.sh kde ide o "pár klikov" resp. vyplnenie jedného riadku v konzole. Pri WPA je postup získavania kľúča iný. V operačnom systéme Windows so spomínanou kartou (Atheros AR 5005G) nerealizovateľný. Pre operačný systém Backtrack napr. GUI aplikácia SpoonWPA, alebo Airoscript. Vhodné prečítať clánok o zachytení handshake. Všetko je samozrejme možné realizovať v konzole, kde užívateľ presne vidí čo sa "deje", prípadne "nedeje".
Stačí preštudovať portál/fórum/wiki, porozumieť problematike, vybrať si svoju cestu a vyraziť. Prípadne navštíviť IRC kanál a poradiť sa.

stephan

14 pro 2008, 16:27

Děkuji za pomocné odpovědi. Našel jsem na českém webu krásný popis ( bp.bloguje.cz/652984-jak-cracknout-wep-z-os-win.php Ještě všera to mělo nicmoc vzhled ale jako návod to stačilo. Škoda jen té pasivní diskuse, určitě bych tam pár odpovědí nebo rad uvítal.) od začátku až do konce při použití Commview a WEPKR. Vše krásně a jednoduše popsané až na několik maličkostí týkající se rozdílu oproti trial verzi. S prográmkem již několik hodin chytám pakety ( 150.000 ), ale stále mi WEPKR ani náznakem nenaznačuje prolomení 64-bit key. Ale snad se časem ukáže.. Jedinou vadu kterou tato metoda má, je že Commview, WEPKR nemají moc můj Atheros v lásce, resp. nový commview atheros ovladač se občas nechce kamarádit s mojí wi-fi a proto mne již u mne několikrát došlo ke kousnutí notebooku. Alespoň to je prozatím moje zkušenost pro ostatní.

backman
Level 7

14 pro 2008, 16:38

Hmm tak to je opravdu krásný tutoriál :) Viz Windows WEP Crack.
Ve Fóru používejte diakritiku a čtěte nápovědu než odešlete první post!

android
Level 7

15 pro 2008, 17:46

Pokud nechápeš tutoriály na portálu airdump.cz připoj se na IRC kanála a ptej se. Pokud to myslíš vážně, ne pouze v časech nudy, doporučuji mrknout na počeštěný BackTrack.

johnny
Level 0

22 čer 2009, 08:38

Zdravím, mám pár otázok na ujasnenie. Odchytávať IVs sa dajú len ak prebieha komunikácia medzi Access Pointom a "oficiálným" klientom? Použitou sadou príkazov ktoré su v mnohých tutoriáloch sa dosiahne toto? Povodna komunikácia:

Access Point <-> Klient

Po aplikovaní útoku na získanie IVs

Access Point <-> JA <-> Klient

Prípadne ak sa mýlim tak aká je teória? Od čoho závisi rýchlost nabiehania IVs dat? V niektorých prípadoch mám 40 000 IVs do 5 minút a inokedy IVs idú rýchlosťou sekúnd čo je docela dlhá doba. Najprv som myslel, že by to mohlo byt signálom, ale ked som crackol wifinu ktora mala vo Windows wifi správe sieti signál ledva 1 paličku, tak už si nemyslím, že by to bolo signálom. Podarilo sa mi dostať aj do sieti s filtrom MAC adresy, ale do posledných dvoch sa mi to akosi nedarí, práve kvoly pomalosti IVs. Dík za každu informáciu.
Naposledy upravil(a) johnny dne 22 čer 2009, 08:39, celkem upraveno 1 x.

mikuva

25 říj 2009, 07:01

Pls snažím se stát hackerem. Jesli máte nějaké návody, typi, triky, programy nebo viry pls poslete mi to na xxxxxxx. Předem děkuji.

Edit: Email dle pravidel moderován. Mod.

android
Level 7

25 říj 2009, 10:55

johny není potřeba provoz mezi klientem a Access Pointem. I ten lze "vyrobit".

ACERAX

16 úno 2014, 18:13

Zdravim. Vidim ze tohle vlakno je ponekud mrtve, ale snad se neco jako uplny zacatecnik dozvim.
Chtel bych se zeptat nejakeho zkuseneho borce na nastaveni CommViewu (XP).
V podstate bych chtel vedet, jestli pri zachytavani paketu ma nejaky vliv typ zabezpeceni vlastni site. Mam WPA2 PSK. Zachytavani bezi, ale zadne pouzitelne pakety s IV se nedari ziskat. Taky bych potreboval poradit - kdyz muj router bezi napriklad na 1 kanale a ja se potrebuju dotazovat na wifi bezici na kanale 4 tak to neni mozne. Nebo to cele spatne chapu?

Adler
Level 0

18 úno 2014, 15:19

ACERAX Nepovažuji se za zkušeného a už vůbec ne za borce, ale jestli chceš radu od někoho kdo má začátky potažmo základy dávno zdárně za sebou a zkušeností už taky něco nasbíral pak si nezatěžuj hlavu a neztrácej čas s pokusy na Windows. K ničemu to totiž nepovede... jen k tomu že začneš narážet na problémy a překážky, které nebudeš schopný sám zvládnout a k řešení se obvykle ať už z nedostatku relevantních informací potažmo zkušeností nedobereš a v mnoha případech v podstatě ani žádné řešení existovat nebude. Můj názor je, že by člověk který má o tuhle oblast skutečně zájem a třeba má i nulové znalosti s linuxovým systémem měl i tak zapomenout, že nějaké Windows a klikací aplikace vůbec existují. Prvně by si měl obstarat distribuci pro pentesting... ať už Kali Linux (nástupce Backtracku) nebo Wifislax... vypálit jako Live CD resp. DVD nebo nahodit na USB a začít číst, číst a číst... naučit se terminologii, základní příkazy a zkoušet, zkoušet a zkoušet... Prvně se orientovat čistě jen na balík aircrack-ng a postupně po pochopení a osvojení si práce s ním rozvíjet své znalosti dále. Ale bez čtení a hlavně čtení příslušné dokumentace to nepůjde. A věř mi, že pokud se dostaneš až do bodu kdy úplné začátky překonáš pak tě celé Windows v téhle souvislosti přestanou zajímat, protože pochopíš že s nimi je to prostě a jednoduše jeden velký omyl a nesmysl co se hackingu resp. pentestingu týká.

7854
Level 0

19 úno 2014, 20:23

Ano. Já ACERAX jsem k tomuto závěru dospěl i po velmi krátké době. Odpovídám pod jiným nickem, protože se mi nepodařilo ze záhadných (?) důvodů se zde na fórum opět přihlásit i přes uložené heslo..
No zdá se, že hacking je spíš vědní obor než zábava. Po okoukaných a vyzkoušených postupech pomocí windows z youtube podobně, plně souhlasím s tvým názorem. Lámat hesla přes wordlisty a jiné podobné cesty je opravdu ztráta času. Takže se ptám, je tady někdo, kdo by se mi s linuxem věnoval jako úplnému začátečníkovi třeba i za úplatu? Upřímně si myslím, že by to asi mělo proběhnout mimo toto fórum, ale zase na druhou stranu se možná najde podobně postižený zájemce o tuto problematiku jako já, čímž by případná diskuze byla snad přínosem. Nevím.

Takže jakou verzi bych si měl teda poshánět? Mám představu nějaké bootovací usb flash verze, teda pokud by to bylo možné.. Dík za vaše jakékoliv reakce.

Odpovědět
  • Informace