Prolomení WEP hesla/omezený přístup

Wi-Fi hacking, techniky a aplikace na prolomení zabezpečení bezdrátových sítí. Pentes, hacking Wi-Fi zranitelností, hack firmware, Hacking WLAN
Odpovědět
lolitak

29 črc 2014, 16:04

Dobrý den,přes distribuci Kani Linux sem uspěšně ziskal klíč k připojení k síti s šifrovaním WEP,na sít se normalne připojím ovšem pouze s omezeným přístupem.Čím by to mohlo byt a jak postupovat.
Děkuji za radu.

menom
Level 6

30 črc 2014, 01:35

Nenapísal si cez aký operačný systém sa pripája pc, keď upozorní na obmedzený prístup.
Vo Windows 7 mi kedysi dávno robilo to isté a stačilo urobiť toto:

Vpravo dole na lište v oznamovacej oblasti, po kliknutí na ikonu sietí v tom malom okne na spodu je položka Centrum Sietí (alebo podobne) a po kliknutí sa otvorí okno.

Tam stačilo ísť kurzorm myši na ikonu v strede, kde je zobrazená sieť a potiahnuť do prava a win sám nadviazal spojenie.

A ešte pri prvom pripojení k sieti sa win7 opýtal aký je to druh pripojenia, Domáca sieť, Verejná alebo Pracovná.
Mne to fungovalo len keď som to pripojenie označil ako Pracovná sieť.

Picard0147

30 črc 2014, 17:00

Zdravím, narazil jsem na tento dotaz a vzhledem k tomu, že jsem kdysi také zkoušel zda se lze připojit na wifi po zjištění WEP klíče tak zde přidám pár rad:
1) K připojení je potřeba mít dostatečný signal wifiny, kam se chci připojit - máš-li slabý signál, zkus směrovou anténu nebo jdi blíž ;)
2) Oblíbenou doplňkovou ochranou sítě při WEP zabezpečení je filtrování klientů dle MAC adresy, v tom případě se potřebuješ vydávat za některého z legitimních klientů této wifiny - v linuxu lze MAC podvrhnout více způsoby, asi nejpohodlnější řešení je nainstalovat macchanger, který za tebe udělá většinu práce (se změnou MAC adresy ne s jejím zjišťováním). Windowsy jsou v tomto komplikovanější a jejich ovladače obvykle už změnu (podvržení) MAC adresy neumožňují. Pozor občas se systém tváří, že požadavek přijal nicméně ho nesplní, doporučuji kontrolu v příkazovém řádku pomocí programu ipconfig.
Pokud už podvrženou MAC máš a stejně nic zkontroluj, že klient za kterého se vydáváš není připojen...
3) Síť může být chráněna i dalším (hůře prolomitelným) způsobem například dodatečné přihlášení certifikátem, což je celkem oblíbené u školních wifin.

Přeji hodně štěstí v dalším snažení :)

PS: Omlouvám se adminům, že neposlouchám a přispívám rovnou mimo 0x00.

spejle
Level 0

29 srp 2014, 13:08

Muj poznatek o routerech a zabezpeceni.
- Kdysi jsem se snazil spojit TP-Link a upc router ( cisco ) a i presto, ze jsem znal heslo tak se dve zarizeni nespojila.
Trochu jsem patral a chyba muze byt v rozdilne implementaci ochrany nebo normy ochrany.
Takze se nektera zarizeni nepropoji nikdy ani s nejlepsim programem.
S.

BRUNO
Level 3

31 srp 2014, 14:08

Já bych ještě doplnil odpověď od Picard0147 o možnost toho že daný routr či AP
se připojuje k internetu třeba přes PC které je vypnuto. Tudíž nedostává data, ale síť
je vysílána.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Informace