Pokračovanie v prerušenom zbere dát .cap súbor BackTrack 5

Wi-Fi hacking, techniky a aplikace na prolomení zabezpečení bezdrátových sítí. Pentes, hacking Wi-Fi zranitelností, hack firmware, Hacking WLAN
Odpovědět
animal
Level 4

17 črc 2012, 11:06

Dobrý deň, chcem sa spýtať, mám nainstalovaný na notebooku BackTrack 5 Gnome a keď používam airodump-ng na zber IV´s ,a vypnem PC, dá sa v tom subere .cap nejako pokračovať v zbieraní dát ?

Zbieral som dáta 8 hodin (okolo 12 000 [čoho?] a nechtiac som vypol notebook..

android
Level 7

17 črc 2012, 14:52

Souborů můžeš mít klidně 10.. Když se dostaneš k použití aircrack-ng v specifikaci cesty zadej jako jméno souboru *.ivs nebo *.cap když jsou to .cap soubory a načte se to ze všech soborů jako z jedného souboru..

animal
Level 4

19 črc 2012, 10:51

trocha tomu nechápem ved na to aby som zistil heslo do sieťe potrýebujem minimálne 25 000 dát cap niekedý možno menej niekedý viac nie? a kedže som nazbieral iba 12000 napisalo že chyba ze potrebujem 15 000 atd cize mám do noveho cap súboru dozbierať 13 000 dát a potom v aircrecku mam dať *.cap alebo ako? nechápem alebo to musím zbierať odznova ? mám v tom zmätok ďakujem za vysvetlenie
ešte som zabudol dodať že na sieti nieje pripojený "asi " žziadne klient preto to tak dlho trvá

menom
Level 6

19 črc 2012, 16:41

potrýebujem minimálne 25 000 dát cap
Potrebuješ dáta (IVS-inicializačné vektory), .cap je formát súboru v ktorom sú IVS zachytené.

Pretože nevieme presný príkaz, ktorý si použil v 1.termináli, tak uvediem príklad:
Jeden deň si dal ukladať dáta napríklad príkazom:

Kód: Vybrat vše

airodump-ng -c 6 -w data wlan0
Pravdepodobne v Home Folder vznikol súbor data-01.cap s tými 12 kilo ivs.
Dnes pustíš ten istý príkaz, ale automaticky vznikne súbor data-02.cap, kde budú zvyšné (dnes zachytené ivs).

Potom v 4.termináli dáš namiesto "data-01.cap" to čo ti radí android *.cap aby aircrack-ng bral všetky súbory v Home Folder s koncovkou .cap
Samozrejme nemusí to byť v Home Folder, ale tam kde si dal zachytené dáta ukladať.
ešte som zabudol dodať že na sieti nieje pripojený "asi " žziadne klient preto to tak dlho trvá
Na začiatku potrebuješ aby bol asociovaný klient k AP a potom, ked pustíš v 2.termináli aireplay-ng, ktoré ked sa chytí, už je jedno či je na AP nejaký klient pripojený.
Tu však potrebuješ fungujúci Packet injection.
Ten overíš na začiatku príkazom:

Kód: Vybrat vše

aireplay-ng -9 wlan0
Samozrejme za wlan0 daj označenie čo je pod Interface ako ho vidí airmon-ng, teda na začiatku po spustení pc to môžeš skontrolovat v termináli príkazom (airmon-ng).

A po príkaze "aireplay-ng -9 wlan0" ak nenapíše "Injection is working!" tak injekcia nefunguje a dáta môžes len pasívne zachytávať.

animal
Level 4

19 črc 2012, 21:19

menom ďakujem za podrobne vysvetlenie už chápem ako to android myslel

Odpovědět
  • Informace