aircrack-ng navázání na přerušené crackování hesla

Wi-Fi hacking, techniky a aplikace na prolomení zabezpečení bezdrátových sítí. Pentes, hacking Wi-Fi zranitelností, hack firmware, Hacking WLAN
Odpovědět
polo
Level 0

30 bře 2012, 09:56

Ahoj, mám jednoduchou otázku. Je možné nějak navázat na přerušené crackování hesla pomocí programu aircrack-ng? Vím, že lze aircrack-ng pausnout a pak pokračovat. Mě, ale zajímá zda jde nějak uložit aktuální stav, pak třeba vypnout/zapnout PC a pak pokračovat od bodu kde jsem skončil.

wire
Level 8

03 čer 2013, 10:10

V případe útoku na WEP heslo asi nemá cenu popisovat? (leda že to crackuješ na PII). V případě útoku na WPA heslo jsou 3 možnosti. Slovníkový útok, brute force útok a průběžný útok. U slovníkového útoku rozdělit slovník s hesly na menší soubory a dávat to postupně. U bruteforce je to jasné.. zadáváš rozsah v proměnné - t.j vždy můžeš pokračovat tam kde skončíš (další řada/počet znaků). Průběžný útok.. v kombinaci s aplikací John the Ripper která umí uložit session do souboru a po přerušení ^C pokračovat..
john --stdout --incremental:all --session=moje_session | aircrack-ng -w - -b 00:11:22:33:44:55 souborshandshake.pcap
^C
john --restore=moje_session | aircrack-ng -w - -b 00:11:22:33:44:55 souborshandshake.pcap
V případě, že bys nikdy John the Ripper neviděl a potažmo nechápal ty příkazy.. tak tam jde jednoduše o průběžné generování hesel aplikací John the Ripper které jsou ad-hoc předávana a používána v aircrack-ng ;)

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Informace