Diskuze wifi hacking netbook Asus Eee PC 1000HE

Fórum Diskuze je určeno výhradně ke komentování článků a novinek publikovaných na security portálu airdump.cz. K založení a psaní příspěvků je potřeba registrace.
Odpovědět
backman
Level 7

04 čer 2009, 14:57

Diskuze k serii článků Hacking netbook Asus Eee PC 1000HE.

Každý článek (text, tutoriál) z airdump.cz lze nyní diskutovat v příslušné Diskuzi. Bez registrace (pokud o registraci nemáte zájem) může uživatel názory pouze číst - stejně jako v libovolné další části Fóra, pro odeslání příspěvku je potřeba registrace! Výhoda registrace je upozornění na odpověď emailem.

Komentovat texty z portálu airdump.cz lze v příslušné diskuzy zde ve fóru.
Ve Fóru používejte diakritiku a čtěte nápovědu než odešlete první post!

sumix
Level 0

04 čer 2009, 15:20

Jenom takový detail k tomu spínači vypnutí/zapnutí LCD - mám EEE 1000H a tam je to řešeno magnetickým spínačem, odhaduju, že to teda bude stejně i u 1000HE :) - dá se lehce zjistit přiložením něčeho železného na rámeček displeje nalevo od loga "Eee PC" :)
Docela mě zarazilo, že wifi je atheros, než jsem ji vyměnil, měl jsem tam cosi od ralinku... Ale fakt je, že se to může model od modelu, série od série lišit.

P. S. Ještě si nemohu dovolit neupozornit na jednu docela nehezkou gramatickou chybu: Každý článek (text, tutoriál) z airdump.cz lze niní diskutovat... - nebrat prosím jako rejpání, jenom jako upozornění :) Díky.
Naposledy upravil(a) sumix dne 04 čer 2009, 15:24, celkem upraveno 1 x.

champi

06 čer 2009, 17:40

Mam tento netbook a pro Windows jsem nesehnal moc programu pro wifi hacking ktere by fungovaly

backman
Level 7

06 čer 2009, 17:58

[2] Díky za korekci.. jinak ten atheros moc neinjektuje.. možná je momentálně lepší ten ralink :)
[3] Nahoď k Windows BackTrack Linux a nemáš problém
Ve Fóru používejte diakritiku a čtěte nápovědu než odešlete první post!

sumix
Level 0

06 čer 2009, 18:14

[4] Nevím, zatím jsem to nezkoušel, jenom se mi zdálo, že ten ralink má nějakou špatnou citlivost (třeba mi začalo občas padat spojení tam, kde to bylo s notebookem s Intelem 2200 v pohodě). Na druhou stranu pravda, že ten atheros se chová občas divně (nízká propustnost, obrovské latence) - nevím, jestli to je třeba ovladačema, nebo tím, že jsem to koupil za pár $ z Hongkongu na ebay :). Mno každopádně teď nemám čas si s tím hrát, jenom to zmiňuju, kdyby se náhodou někdo setkal s něčím podobným a tušil, čím to je (samozřejmě mluvím o použití pod linuxem, kernel distribuční z eeebuntu 2.6.27-11-eeepc).

Jinak ještě dotaz k tomu vypínání displeje - dá se to nějak obejít, tj. to vypínání odstavit? Jde mi totiž o to, že jak se zaklapne displej, vypne se krom LCD i externí D-Sub výstup, což nemusí být vždycky zrovna žádoucí...

pozorvlak
Level 0

05 pro 2009, 09:51

backman píše:[3] Nahoď k Windows BackTrack Linux a nemáš problém
Nemáš náhodou nějaký aktuální Linux na USB? Mám i ALFA kartu, ale na netbook bez DVD mechaniky trošku kostrbaté

sumix
Level 0

05 pro 2009, 09:59

BackTrack normálně nainstaluješ na USB flashdisk (jsou tam na to nějaké instalační skripty).

Buddy

10 pro 2009, 23:11

Souhlas, nahoď BackTrack nebo Slax a budeš fungovat v pohodě. Co se týče instalace, můžeš kromě zmíněné flashky provést instalaci po síti např. z domácího počítače nebo jiného notebooku atd.
Hey, buddy, let's rock!

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Informace