Videotutoriály - Vimeo Airdump TV

Zde vkládejte odkazy na zajímavé tutoriály nebo dokumentační projekty, videa atd.
Odpovědět
Michal
Level 7

08 pro 2009, 00:31

Zrodil sa nápad vytvoriť miesto pre videotutoriály. Najvhodnejšie miesto pre upload sa zdá Vimeo kôli vysokému rozlíšeniu, limit na video je 500 MB/ týždeň, prekódovanie pri free účte trvá od 2 do 4 hodín. Link na Airdump TV je:
http://vimeo.com/airdumpcz
Nové príspevky budú oznamované na nástenke Facebook.

Príspevky užívateľov sú vítané, musia však splňať nasledovné:
- video musí byť v dostatočnej kvalite a podporovanom formáte pre upload. Všetky podporované formáty sú: 3g2, 3gp, 3gp2, 3gpp, asf, asx, avi, divx, mts, m2t, m2ts, m2v, m4v, mkv, mov, mp4, mpe, mpeg, mpg, ogg, wmv.
- video nesmie byť komerčného charakteru
- obsah videa nesmie porušovať zákon (t.j napríklad pri WEP/WPA cracku voliť ako SSID, alebo heslo Airdump, Aircrack, váš nick atp.)
- video musí byť autentické - žiaden download z Internetu.

Pár tipov:
- HD video typu mp4 sa pravdepodobne dá natočiť len na virtuálnych systémoch - OS Windows - Vmware. Obľúbený software je Camtasia Studio, Trial vezia je na 30 dní.
- v BackTrack 3 funguje Xvidcap
- jak na vlastní Hackerský video tutoriál - http://airdump.cz/hacking-video-navody-wifi/
- v BackTrack 4 Pre-Final sa osvedčil gtk-recordMyDesktop
- vncrec - simple VNC session recorder and player (tip od Lockoff )
- príkaz na prekódovanie videa vo formáte ogv na avi pomocou Mencoder:

Kód: Vybrat vše

mencoder -idx input.ogv -ovc lavc -oac mp3lame -o output.avi
Videá, pripomienky, návrhy na iný sofware pre natáčanie, návody na strihanie videa a pridanie hudby do pozadia, všetko je vítané.
Naposledy upravil(a) Michal dne 08 pro 2009, 19:13, celkem upraveno 1 x.

tajpanm
Level 0

09 pro 2009, 10:55

Veľmi sa mi páči tento nápad. Som ochotný prispiet 10€ na Vimeoplus účet.

cocaine
Level 7

09 pro 2009, 12:07

Michal Jsem ochoten přispět na program Camtasia resp větší pevný dik na videa..
Jednou deset minut a ušetříš hodiny

Michal
Level 7

09 pro 2009, 16:08

Dík za ochotu prispieť. Neviem odpovedať, s rozhodnutím by som počkal... Investovať viac ako len čas a vedomosti sa oplatí za prepokladu, že videotutoriály budú celosvetovo propagovať Airdump aj anglickú doménu. Kvalitné tutoriály ďalej preberajú servery ako Security Tube atď. Na to potrebujeme:
- kvalitné videá v HD rozlíšení - t.j. Vmware, Camtasia a cca 40 GB vyhradeného pevného disku.
- dostatok autorov - viac ľudí, viac knowledge a hardware
- Vimeo plus aby nedošlo k strate kvality po uploade - 60 USD / rok -- týmto si nie som istý, možno stačí HD video a aj po uploade na free účet stále ostane HD
Túto variantu by som nechal na neskôr, až bude jasné, ako celá myšlienka dopadne a aký bude záujem.

Na druhej strane bez investície:
- videá točené pomocou RecodMyDesktop strácajú kvalitu pri prekódovaní OGV-AVI-Vimeo, sú sekavé, hudbu takmer nepočuť, ale spĺňajú účel.
- možno sa nájde niekto kto bude točiť HD (až po uploade na Vimeo bude jasné ako to dopadlo)
Edit:
- Camtasia Recorder nahráva v Linuxe (wine) kvalitné videá
Pre jedinca, ktorý počastoval prvé dve epizódy prívlastkom "Trápny lame" azda len odkaz nech sám investuje svoj čas a prostriedky pre výuku iných a natočí "niečo" lepšie...
Naposledy upravil(a) Michal dne 12 pro 2009, 13:35, celkem upraveno 1 x.

Marcos
Level 5

09 pro 2009, 20:47

Taky mohu přispět třeba na ten větší pevný disk..

Michal
Level 7

16 pro 2009, 13:06

Posledný súhrn poznámok pre záujemcov točiť videotutoriály:
- program Camtasia 6.0.3 v Linuxe funguje s obmedzeniami - Camtasia Studio nie, ostatné časti ako Camtasia Recorder, Menu Maker, Player, Theater - áno. (môže sa líšiť od distribúcie, alebo verzie Wine)
Recorder:
- Camtasia Recorder dovoľuje vybrať ľubovoľnú časť plochy a natočiť kvalitné video
- magická skratka pri čiernej obrazovke je ALT+TAB
- štart F9, stop F10
- nefunguje "Mute"
Vimeo:
- po uploade videa na Vimeo free účet dopadne aj kvalitné video tak, ako je to možné vidieť teraz...

Marcos dík, ale väčší disk už nie je potrebný, kedže Camtasia Recorder natáča ja v Linuxe. Prípadné linky na download Vašich videí na PM.

Odpovědět
  • Informace