Relokácia & refresh článkov na želanie autorov, bye Air

Nezařazené
Odpovědět
Michal
Level 7

13 kvě 2010, 21:05

Hi, v sieti sa skôr, alebo neskôr stretenete s refreshnutými verziami článkov, ktoré už boli na Airdump.cz publikované. Nejde o kopírovanie, krádež, atp. Ako autori (marcos/trixxx,Michal/MI1,chinoo,maskov,nicohamone) týchto článkov sme sa rozhodli, že gro našej práce ide s nami na nové flexibilejšie, transparentnejšie miesto, kde si chceme robiť veci relaxačne, po svojom. Týmto dakujeme AMP za roky spolupráce a prajeme veľa štastia.

fcga
Level 1

14 kvě 2010, 08:55

Zdravíčko, som obvykle len na IRC kanále, dianie na airdump.cz ide celkom mimo mňa [ veľa práce :) ]. O to viac tento topik Michal nechápem :)

1. Píšeš o transparentnosti, ak niečo organizuješ, prečo potajomky? Vychádzam z faktu, že nik z menovaných ľudí o tom čo píšeš nikdy predtým nenapísal ani slovo. Pokiaľ viem tak Marcos ešte nedávno komunikoval s AMP o článku a konkrétne ty o pridávaní noviniek (obratom riešené i keď nie tebou).
2. Prečo sa rozširujú hlášky o tom, že AMP Sec končí ak to nieje pravda?
3. Niejaké dalšie podrobnosti k tej flexibilite, transparentnosti a relaxu?
4. Aký rozdiel je v publikovaní na transparentnom a netransparentnom mieste ak sa pod každý článok možeš odprezentovať spsobom aký sa ti žiada?
5. Ako vyzerá synchronizované :) rozhodnutie piatich ľudí v reále? Ďak.

I keď síce príležitostný ale predsa čitatel :) si rád prečítam názor každého menovaného. Teda maskov hneď v úvode (na IRC kanále) vyložil karty o čo mu ide, tak tomu by som rozumel. Čo zvyšok?

cocaine
Level 7

14 kvě 2010, 13:31

Michal to je tvá reakce na to odmítnuté (napůl dokončené) DVD co jsi cca 3 týdny zpátky nabízel e-mailem za peníze?

fcga přání autorů o kterém píše Michal neexistuje v žádne podobě. Co vím, user: Marcos, nedávna komunikace ohledně DVD, Chinoo (alias Spooky) ve fóru nedávno řešil nákup hardware, nicohamone nepsal článek minimálně 3/4 roku, na fóru (nebo portálu) prakticky neexistuje, maskov není autorem článků a na fóru (nebo portálu) prakticky neexistuje.. Myslím, že si tady někdo honí triko a tohle je hezké PR jak nabrat lidi :) I neflexibilní místo lze využívat jako flexibilní komunikátor :)
Jednou deset minut a ušetříš hodiny

Michal
Level 7

14 kvě 2010, 15:52

Ehm, post bol skôr informatívneho charakteru, nebolo cieľom vyvolať flame, nehoním si triko, nenaberám ľudí, nepoužívam fórum ako komunikátor, nič nerobím tajne, nič neorganizujem. maskov je autorom jedného článku, nico rovnako. Všetci menovaní tento post videli a súhlasili s ním - zdalo sa mi fér oznámiť, že jadrá článkov, resp. články, ktoré sa nebudú aktualizovať budú aj na inom mieste.
Transparentnosť – okolo AMP bolo stále veľa tajomna, teraz sa vieme všetci stretnúť, prediskutovať, hlasovať, rozhodnúť, vykonať. Ja nemám problém sa podpísať pod článok/web celým menom. Nič sme nerobili tajne, ja nič neorganizujem, v podstate sa mi ani do ničoho nového nechcelo, bolo mi ľúto, ale čakať na zmenu už nebudem. Rozhodnutie bolo spontánne, súhlas, nápady.. Teda áno - už organizujem, rovnako ako každý z nás. fcga nie si len príležitostný čitateľ, to vieme všetci...
Flexibilita - nemusíme písať žiadne žiadosti emailom, čakať, bojovať o zmeny toho čo je naše... Určite by sme neovplyvnili nič na AMP ani keby sme písali denne 10 emailov, takto si vieme všetko ošetriť. Ďalšou vecou je čoraz častejšie sa vyskytujúci hate (Ozvem sa, že mi nejde heslo na novinky, odpoveďou je „Co teď?“ – v zmysle čo zasa otravujes.. Také nie, také fakt nepotrebujem...) Teraz je to rovnako, obviňovať ma, že z detskej urážlivosti, že sa ste nechceli DVD, takto verbujem ľudí, honím triko atď... Dosť silná káva. Ak si myslíte, že pomôže ak ukameňujete posla tak dobre. Poslúžte si.

Rozdiel je v tom, že si môžeme slobodne písať, slobodne upravovať a mazať, s nikým netreba bojovať. Ak sa rozhodneme že vydáme BackTrack CZ Multi Giga Mega Mod distro for free, ktoré o 90 dní urobí samo rm –rf / tak to proste urobíme, lebo nám to napadlo. AMP ide svojou cestou, H4f pôjde svojou bez ohľadu na rank v Googli, bez ohľadu na počet zdrojov.

Kľudne majte posledné slovo. Chcem si slobodne písať a robiť čo ma baví na mieste kde nebude každý nabrúsený ako britva... Je to o slobodnom rozhodnutí a tolerancii...
Btw píšem sem tam v množnom čísle, ale tento post vyjadruje len môj názor. Ak ktokoľvek koho som spomínal nesúhlasí isto sa ozve :)

M.

Marcos
Level 5

14 kvě 2010, 16:15

Doufal jsem, že první post v tomto topicu se nezvrtne v nějaký flame, bohužel se to podobným směrem ubírá... :( Už od rána se chystám na toto vše reagovat, ale neustálé změny v hodinových intervalech v předchozích postech mi v tom do teď bránily. :) Každopádně tak jak to napsal Michal, takto to prostě nekteří lidé včetně mne vidí. Není to o tom, že by Michal toto vše zorganizoval, že by přetahoval nebo nabíral lidi jinam...toto bylo asi jen přirozené vyústění celé této situace kolem AMP a někteří lidé se prostě jen domluvili a jdou si svým směrem...mno a Michal toto jen oznámil, aniž by v tom měl být nějaký skrytý podtext jako nadhozený PR apod. Důvod oznámení byl prostý...přišlo nám to fér. Nějakou dobu jsme zde na fóru, resp. portále strávili, spolu všichni komunikovali převážne v dobrém pokud vím, probíhala korektní spolupráce v některých záležitostech atd., a není v mém (našem) zájmu "odcházet" ve zlém. Nemám (nemáme) v úmyslu někoho pomlouvat či špinit, jak je v našich zemích bohužel běžné. Nechtěl jsem (nechtěli jsme), aby přechod jinam bylo bráno jako např. podraz...tak také proto vzniklo toto oznámení, bez jakýchkoliv vedlejších úmyslů. Více asi k tomu nemám co. Michal to vystihnul přesně a i pod jeho post se klidně a rád podepíšu.
Naposledy upravil(a) Marcos dne 14 kvě 2010, 16:18, celkem upraveno 1 x.

fcga
Level 1

14 kvě 2010, 16:19

Ty si nikedy za život stretol nica, chinoo, alebo trixxx? Myslím, že si vymýšľaš. Jediné miesto kde si koho v živote "stretol" z ľudí čo tu menuješ je airdump.cz

Ak sa rozhodneš podpísať pod článkom menom, tak prečo riešiš ľudí čo sa rozhodnú nepodpísať alebo podpísať sa nickom?

O akom tajomne píšeš nechápem (ak to má súvislosť s publikovaním). Mne sa zdá, že sa snažíš z ničoho vyrobiť argument.. pre co alebo koho netuším..

O editáciu textu prejavil naposledy záujem fatbozz, mal vytvorené konto a mohol editovať čo potreboval, ale to je už dlhá doba. Nik další o túto možnosť záujem nemal. Nechápem o akej neslobode píšeš. Čo viem airdump.cz bežal z rovnakého dovodu svojho času na Drupale, nik možnosť nevyužil. Dobrý príklad je Wiki kde bolo zaregistrovaných niekoľko 100 ľudí no možnosť editácie alebo úprav bola využitá 5x a to navyše neautorom povodného textu.

Ak ti niekto povie, že niečo nefunguje, opravíš to a napíšeš do odpovede "čo teraz?" tak to neznamená, že vec je opravená ale znamená to "že čo otravuješ"? :) Ty si fakt eso človeče. Myslím, že tvoj problém je inde než na airdump.cz - ak s tým nebude niekto súhlasiť určite k tomu napíše niečo duchaplné :)

cocaine
Level 7

14 kvě 2010, 16:31

Než přečtu jeden post je tu další.. :) Marcos a o jaký jiný směr co nesnese (odporuje) airdump.cz se má jednat a o vyustění jaké situace se bavíme?

Přihlásí se v diskuzi někdo kdo se o cokoliv pro airdump.cz snažil a byl ignorován?

PS: Mimochodem, vidím tady hodně věcných připomínek ale žádně věcné komentáře. PS2: Fér je o věcech diskutovat, né sbírat kontakty a oznamovat rozhodnutí. PS3: Hodinový interval nechápu - jeden "ugly" komentář byl moderován a posléze odstraněn.
Jednou deset minut a ušetříš hodiny

lockoff
Level 2

17 kvě 2010, 11:50

S fcga jsme polemizovali o tematu na IRC. Myslim ze jsem tema rozvinul, fcga ho zase zavinul. Shrnute to vidim tak, ze amp se deli na lidi kteri maji 'pristupy' k publikacnim nastrojum na portalu a ti co nemaji a presto jakymsi zpusobem prispivaji. Problem je v komunikaci mezi temito lidmi. Zatimco jedni se zdrzuji na IRC coz je misto otevrene zive konverzace, druzi se drzi na pozadi a funguji jakysi vnitrni strojek jehoz (navenek viditelny) jediny komunikacni kanal je kontaktni formular ktery brani kolegialnimu kontaktu mezi temi neschovanymi a schovanymi. Tady myslim vazne ta flexibilita a transpanentnost.
Fcga mluvil o svobode v publikovani a pusobeni v anonymite. Nekteri jsou ale ochotni vymenit cast anonymity za otevrenost (jak jsem vysvetloval fcga, otevrenost podle meho- 'Jsem tady, jsem to ja, rekni mi co chces'). Prosim nepovazujte 'tady' za IRC kde se to muze treba mne hodit, nebo 'ja' za rodne cislo. Je to nesmyslne prehaneni.
Chapu ze se Michal neciti na airdumpu prijemne kvuli odtazitosti zbytku osazenstava portalu. Na druhou stranu nechapu proc nejdriv nezacal diskuzi o tom jak tento stav zlepsit.

Fakticke poznamky k prispevku #6.

Ja jsem tenkrat byl regnutej na drupale :)

A co se tyce wiki tak si myslim, ze je prehnane povazovat nekolik set uzivatel s nulovou aktivitou za realne. Registrace krome editace neumoznuje zadne vyhody takze pokud ma clovek potrebu necu zmenit tak udela aspon tu jednu zmenu. Nalety botu na wiki a po nejakem casu zaplavy spamu nejsou vyjimecne. (Doporucuju udelat cistku v DB).
limit exposure to this area and report abnormalities in your life after exposure

fcga
Level 1

17 kvě 2010, 12:50

lockoff píše:...Na druhou stranu nechapu proc nejdriv nezacal diskuzi o tom jak tento stav zlepsit...
Preto, že mu nejde o zlepšenie alebo zmenu.. to je myslím zjavné.. Presnejšie písať o zmene je blbosť.. 1. nik nenavrhol iný model. 2. veci fungujú štandardne (vonkoncom ako na desiatkach dalších miest na internete včetne remote-security).. V cyber priestore bežne ľudia bývajú od seba desiatky alebo stovky kilometrov - rozvíjať v internetovej diskusii osobnú rovinu mi príde úchylné :) minimálne do doby než niekoho osobne spoznám.

Inak si neuvedomujem čo som na IRC uzavrel..

Za dobu čo som pripojený k internetu som stretol niekoľko zaujímavých "ľudí".. (jedného si lockoff mal možnosť zažiť na IRC kanále osobne cca rok a 1/2 spať).. Píšem konkrétne o ľuďoch čo sa na internete vybíjajú. Sposobom aký cyber priestor umožňuje. Závistlivé porovnávanie, ohováranie zabalené do sťažností na každý smer mimo miesto k tomu určené, intrigovanie, vyrábanie spikleneckých teórii a ich aplikácia na dalších ľudí.. Z principu a podstaty veci skutočný dovod ostane schovaný a ty uvidíš len vzletné fráze ako relaxačne a po svojom. To, že niekto chce publikovať na inom mieste je samo sebou, ale ak niekto nemá inšpiráciu, nedokáže si nájsť vlastný okruh témat, tvári sa ukrivdene a píše o refreshovaní je ten výsledok.. Neviem čo viac spraviť ako dať niekomu priestor a možnosť aby aplikoval veci podľa svojho pohľadu ak sa nedokáže (nechce) vyjadriť k veci len vec kritizovať..

Ako som vravel o konto pre publikovanie, propagáciu, formu ani nič dalšie cez otvorené možnosti nik neprejavil záujem..

Edit: A ešte ľudská rovina.. keď niečo potrebujem funguje mobil i komunikácia, keď niekto potrebuje niečo odomňa tak jeden deň trasiem ruku a druhý deň nemám kredit že Spooky? :)

Michal
Level 7

17 kvě 2010, 18:26

Nemám žiaden problém, nevybíjam sa na internete ani sa nepotrebujem navážať do ľudí... Inšpirácie mám viac než dosť, každý si môže spraviť názor. Ukrivdený určite nie som. Stále len čítam čo všetko som :) Vyjadriť sa už nemá cenu... fcga kľudne kop nožičkami, obviňuj každého zo všetkého... Je len otázka koľko diskusií si ukončil s tým, že človek má nejaký problém a vybíja sa na internete. Všetci tvoji spoludiskutujúci vedia... Ak to prirovnám k politike, stačí jeden "hovorca" na pokazenie dobrého mena strany. Že viac ľudia nemajú chuť voliť (diskutovať, argumentovať )je potom pochopiteľné. Že v tom nie som sám asi hovorí, že to celé nebude o zatrpknutosti jedného človeka, alebo podobných veciach z ktorých ma obviňujete... Už sa to celkom zvrtlo na osobné kto je kto a kto je aký... Také nemusím. Určite si ale prečítam tvoj príspevok v blogu, kto to krásne všetko rozoberieš znova :) Gl

marex
Level 0

17 kvě 2010, 20:47

Zdravim Vas

Nepoznam nikoho z Vas, ale rozhodol som sa, ze napisem par riadkov a podporim "Michala" v jeho rozhodnutí a postoji. Na fóre som zaregistrovaný asi pol roka. o wifi ich bezpecnost a vsetko okolo toho sa zaujimam asi dva roky a z tohto dovodu som sa aj zaregistroval na tomto fore, aby som sa nieco pricul a zdokonalil v tom co ma bavi a zaujima. A teraz k veci. Par krat som pisal tu na fore o pomoc s nejakym problemom a prosil o radu, ale nikdy som sa nedozvedel nic viac ako "precitaj si pravidla" alebo "vsetko najdes v sekcii STUFF". Ak som aj dostal nejaku odpoved tak to bolo od dobrych dusi co tu chodia na forum a chcu ludom poradit a nie ich hned odbit a znechutit. Ano su tu informacie, ale su v sekcii "stuff", kde sa dostanes iba ak si objednas dvd-cka alebo iny tovar od prevadzkovatelov stranky. Ale ja som si tu neprisiel nic kupovat, chcel som sa nieco naucit a potreboval som poradit. Ak chcete, aby niekto prispel na chod fora tak to nerobte nutenou formou, ale formou dobrovolneho daru. Aj ja som prispel na chod Vasho fora cez donnate par EUR a ked som pisal prevadzkovatelom stranky tak oznacili moju postu za "spam" a ze co otravujem ci neviem citat pravidla fora. Nepaci sa mi politika tohto fora a pristup ludi.Takze sa skuste zamysliet aj Vy nad sebou a nesúdte hned iných ak sa im nepaci ako to tu funguje...Tymto koncim s tymto forom a verim ze mnoho ludi to kvoli Vasej politike urobi aj v buducnosti...bye
Alfa AWUS050NH

fcga
Level 1

17 kvě 2010, 21:49

Michal píše:Nemám žiaden problém, ..fcga kľudne kop nožičkami, obviňuj každého zo všetkého..
Zle to chápeš, síce poznáš termín kopať okolo seba, použil si to ale v nesprávnom kontexte - ja sa ničomu nebránim, naopak. Snažím sa veci chápať a píšem narovinu čo si myslím. Mimo priateľský prístup sú už len 2 veci.. Dohoda a nedohoda. Ak mám problém(?) tak je to formulácia o znovuvidaní vecí ktoré sú písané pre AMP, resp o veciach proti ktorým bolo plnenie alebo akýkoľvek benefit. Zabudol si sa opýtať resp hodiť reč. Za svojím názorom na tvoje pohnútky si stojím, mimochodom otázky pre teba sú v poste č.2, post na ktorý reaguješ bol adresovaný to lockoff.
marex píše:pricul a zdokonalil v tom co ma bavi a zaujima.. par krat som pisal tu na fore o pomoc s nejakym problemom a prosil o radu, ale nikdy som sa nedozvedel nic viac ako "precitaj si pravidla" alebo "vsetko najdes v sekcii STUFF"
Ignoruješ formu a nechceš pochopiť, že podstata veci je chipset a verzia ovládača? Viz tvoj post o wifi karte Alfa AWUS050NH kde opakovane ignoruješ* zásadu zrozumiteľne položenej otázky a poskytnutia dostatku informácii pre orientáciu. V prvom prípade dobré mienené zásady, kde si o túto informáciu explicitne žiadaný a v druhom na priamu otázku píšeš len rt2800usb a ale nejde to.. To je čo za log nejde to? Akože Ty nemusíš nikam utekať ani s ničím končiť priateľu.. To, že si bol po zbytok času ignorovaný je jasný signál. O akom posielaní alebo kupovaní píšeš netuším, máš vo fóre 4 posty - v ani jednom po tebe nikto nič nechce.. Že si si nedal ani tú námahu aby si zistil rozdiel medzi darom a kupovaním je mi jasné.

* chápem, že laťka je pre teba možno neakceptovateľne vysoko, vo fóre je ale plán baviť sa o veciach, nie vysvetľovať si základné veci a učiť sa písať diskusný príspevok!

marex
Level 0

17 kvě 2010, 22:15

To: fcga

Asi si Ty nepochopil podstatu co som napisal. Nezalezi na tom kolko postov som tu napisal,alebo ako som ich napisal, takze neviem preco si ma citoval (aj ked si vytrhol z kontextu len par slov...). Islo mi iba o pristup ludi tu na fore co to tu vedu. Ale ako vidim tvoja arogancia a obmedzenost Ti nedovolia vidiet aj druhu stranu. Asi si z tych typov ludi co maju vzdy pravdu...ale budis, ja Ti Tvoju pravdu neberiem. Neviem či ma niekto ignoroval, mam pocit ze som zacal ignorovat toto forum ja nakolko tu ludia pomoc nenajdu v takom rozsahu ako by chceli. Jasne, ze nikto odo mna nic neziadal, len ked niekto potrebuje pomoc (nehovorim o sebe) tak odpoved znela v 90 % pripadov "odpoved najdes v sekcii "stuff". A ked nevies ako sa da dostat do sekcie "stuff" kde sa nachadzaju vsetky tie zaujimave odpovede co nas zaujimaju tak si precitaj pravidla fora Ty. Musis si nieco objednat, aby si sa tam dostal, takze som hovoril o tomto nutenom clenskom prispevku, nakolko odpoved mimo sekciu stuff najdem tazko, iba ak tak len na trivialne odpovede na otazky typu "kde sa zapina monitor"...A malo by Vam zalezat na kazdom clenovi tohto fora a veta typu "Akože Ty nemusíš nikam utekať ani s ničím končiť priateľu" hovori iba o arogancii...Takze asi tolko.

PS: nie som Tvoj priatel, tak ma tak neoslovuj:-)
Naposledy upravil(a) marex dne 17 kvě 2010, 22:16, celkem upraveno 1 x.
Alfa AWUS050NH

fcga
Level 1

17 kvě 2010, 22:31

marex Na tomto mieste je aplikované také pravidlo, ak si čítal to čo si u registrácie označil ako, že súhlasíš, tak vieš o čom je reč. Len pre orientáciu Najprv sa opýtaj čo možeš urobiť pre airdump.cz a potom sa pýtaj čo može airdump.cz urobiť pre teba.. Toto sa aplikuje špciálne na jednorázovky ako si predpokládam Ty.. Aby nebolo nedorozumenie, jednorázovka je človek čo sa ozve len keď niečo potrebuje a úplne ideálne by bolo aby mu za to, že sa pýta ešte niekto poďakoval..

Inak aby si mohol písať o kontexte tak by tam ten kontext najprv musel byť. Ty si s niečím nespokojný a ventiluješ to úplne scestne pri prvej príležitosti, bez toho aby si vobec chápal o čo v tomto topiku ide. Podotýkam, že to neviem ani ja nakoľko Michal zatiaľ tvrdí, že to nebude konkretizovať. To si hádam ale postrehol.

Odpovědět
  • Informace