Hacking WiFi crack WPA - prolomení WPA-TKIP

Nezařazené
Odpovědět
tetanus
Level 0

14 úno 2010, 01:04

Zdravim, mam nejakolik starych routru a testuju prolomeni HESEL, u jednoho wifi routru co měl WEP jsem heslo ziskal utokem(coz je vyborne), ale ted mam jeste dva:jeden je WPA-TKIP ktery by mel jit taky prolomit jako "WEP" bez nejakeho wordlistu atd , a WPA2 se mi podarilo pomoci sveho wordlistu ... muze mi nekdo poradit jak prolomit WPA s kodovanim TKIP ? cetl jsem a nasel jsem neco o prikazu " tkiptun-ng " ..dekuji za odpoved a podrobny postup

Michal
Level 7

14 úno 2010, 13:37

Podľa požiadavky - podrobný postup :)

Kód: Vybrat vše

http://www.mediafire.com/?yxkfmuvmq5h

tetanus
Level 0

15 úno 2010, 00:53

díky si hodný, ale popravdě nerozumím ani slovu z toho (je to totiz ANJ a to ja nerad)....zapoměl jsem se zmínit že použivam BackTrack 4 Final na DVD .. myslel jsem třeba napsat neco takhle:
1)iwconfig (najedou wifi karty)
2)airmon-ng start wlan0 (wlan0=moje karta)
3)airodump-ng mon0(Mon0, (zaplo se monitorovani z minuleho prikazu"Mode monitorin on xxx"))
4) ted to skenuje site ....
5) atd atd atd atd atd
---
mohl bys to prosím nějak tak napsat: ..jenak děkuju moc za ten soubor cos uploadoval, aspon nekdo chytry se mi venuje .. :)...

Stealth
Level 5

20 úno 2010, 20:52

Kde si čítal, že by išiel WPA-TKIP prolomit jako WEP? Pokiaľ mi je známe, tak sú len tri možnosti a tá najlahšia je striekačka (injektáž)..

Michal
Level 7

20 úno 2010, 21:44

Chalani máte to v tom PDF, Temporal Key Integrity Protocol (TKIP) začína na strane 37. Nie je TKIP ako TKIP a spomínať "injektáž" len tak bez vysvetlenia, by mohlo viesť k neskorším nedorozumeniam, kedy sa užívatelia budú snažiť injektovať pakety kôli inicializačným vektorom čo nikam nepovedie. Ide o naozaj kvalitný materiál.
tetanus444 na postup ktorý žiadaš zabudni, nepomohol by ti keď tomu nebudeš rozumieť, resp. nebudeš sa orientovať v sieti.
Naposledy upravil(a) Michal dne 20 úno 2010, 21:46, celkem upraveno 1 x.

Stealth
Level 5

21 úno 2010, 10:49

No veď to som myslel. Pre heslá zadané podľa bezpečnostnej politiky je to nepoužiteľné.
Keď budeš čítať ďalej, nájdeš tam aj výkonnostné úvahy. Aby mal attak nepopulárnou metódou (bo iná v prípade kvalitného hesla už neostáva) zmysel musí "vo něco go". Vtedy sa dá investovať nejaké tisíce US$ do prenájmu clustra.
V dobe uverejnenia toho dokumentu boli špekulácie na tému: WPA prelomené za 60 sekúnd..., čo sa ukázalo až nie tak celkom pravdivé. Takže zatial zostáva akýkoľvek TKIP vpohode...

antena88

21 úno 2010, 16:17

Čawte sialenci, mam odchyteny handshake WPA2-PSK šifrovanej siete. Potebujem to rozluskat v aircracku mam stiahnuty dobry sk wordlist ale heslo bude tuty kombinovane s cislami (napr. paranoik123) .. ako skombinujem tie dve veci? Díky.

android
Level 7

01 bře 2010, 09:55

antena88 1. Přečti si pravidla fóra kde najdeš i užitečné odkazy na tutoriály
2. Používej vyhledávač ve fóru nebo vševyhledávací modul který lze přidat do Firefoxu (prohledá všechný weby t.j wiki, fórum i portál)
3. Do diskuze se nevkládají další dotazy
4. Na airdump.cz je popsán způsob jak na kombinovaný wordlist
5. V downloadu je několik skriptů na generování wordlistu

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Informace