IBM T41 + BackTrack 4 Pre Live CD - problém u startu

Nezařazené
Odpovědět
zERo
Level 0

02 črc 2009, 19:42

Mám notebook IBM T41 a nechce mi naněm startovat operační systém (z live CD) BackTrack 4 Prefinal. Další operační systém je Windows XP, BackTrack 3.něco cz, Xubuntu 8.10. Bootloader je GRUB. Zapnu zmáčknu F12 pro bootmenu, do mechaniky dam DVD a vyberu BackTrack 4 Pre. Následne je slyšet jak se roztočí DVD médium, na displeji ale bliké pouze kurzor (cca 1min), následně začne pomalu startovat GRUB cca 5 minut. Dotaz: může být jádro pudla bootloader GRUB ? Na stolnim PC kde mam pouze Windows XPstart proběhne normálně :/
Prosim omluvte, ze pisi bez diakritiky, nemam moznost ceske klavesnice. :|

back
Level 3

02 črc 2009, 20:59

Zdravím. Zrejma to bude nekompatibilitou hw mne sa dialo niečo podobné u mna však stačilo použit druhy sata disk alebo ho odpojit a boot prebiehal ďalej čo však nevyriešilo uplne problem. Dnes už to pc/dosku/disk nemam. Skúste sa pozriet do BIOSu či nieje možne vypnút ACPI ak ano vyskúšajte či to nepomohlo.
Naposledy upravil(a) back dne 02 črc 2009, 21:00, celkem upraveno 1 x.

zERo
Level 0

07 črc 2009, 03:06

Dekuji za nasmerovani, odhalil jsem hw zavadu na mechanice. (divim se ze pod OS normalne fungovala)
Prosim omluvte, ze pisi bez diakritiky, nemam moznost ceske klavesnice. :|

Odpovědět
  • Informace