TL-WN422G r. 2.4 chipset atheros 9002U MAC adresa Windows XP

Obecně. Konfigurace běžných věcí a aplikací, připojení, ladění počítačové sítě, hardware, příslušenství, nářadí, topologie, antény, pigtaily, konektory..
Odpovědět
Ratafak
Level 0

29 úno 2012, 19:58

Mám USB wifi kartu TP-Link TL-WN422G, funguje v poriadku až na jeden podstatný problém. Pod Windows XP ak zmením MAC adresu, wifi kartou sa nepripojím k žiadnému Access Pointu. WiFi siete normálne detekuje. Ako náhle nastavím origo MAC adresu, wifina zase funguje ok. Tento problem ma dosť zaskočil, kedže o tomto probléme som není shopný čokoľvek zgooglovať. Odskúšal som 3 rozne ovládače od výrobcu a jeden priamo od atherosu, ale wifina s klonovanou MAC adresou proste nehce fungovat.

Máte riešenie? Niejaké ovládače ktoré fungujú? Špecifikácia: Windows XP Profesional 32bit SP2, wifina USB TP-Link Tl-WN422G revízia v2.4. Podľa wikidevil chipset Atheros 9002U a chip Atheros 9127. Za akúkoľvek radu budem vdačný.

Stealth
Level 5

29 úno 2012, 22:08

Čím si menil tú MAC ? Ak to nevie priamo ovládač tak, samozrejme môžeš meniť MAC v registroch koľko len chceš, výsledok bude taký ako popisuješ. MAC sa da meniť ak ovládač obsahuje voľbu pre zmenu MAC. Existujú ovšem prípady kedy táto voľba v ovládači existuje, ale chýba programový kód obsluhy zmeny MAC v ovládači.
Správne napísané ovládače by nemožnosť zmeny (alebo nekorektnosti zmeny) MAC mali oznamovať v systémovom logu. Skús preveriť. Bohužiaľ nepoznám presne tvoju kartu, tak presnejšie info nemôžem podať.

Ratafak
Level 0

29 úno 2012, 23:25

No skušal som to najprv normálne cez properties....kde je normalne možnost zadat ''custom" mac adresu....wifina sa odmietla pripojiť, potom som to skúšal pomocou programu TMAC...ten mac adresu tiež úspešne zmenil...ale situácia rovnaka....wifina sa odmietla pripojit.....v registroch som sa nehrabal...kedže pokial viem..Tmac meni mac aresu priamo v registroch...ale tak...možem skúsiť priamo cez registre...ale moc neverim...
na log som sa mrkol....nic podozrive som tam nenašiel..len nieco o dhcp..že nebolo možne získať ip adresu..inak nič....

p.s. sekol som sa v infe...je to chipset 9002U..ale chip je 9271..sa m prehodili čísielka..P
tak snad sa tu najde niekto kto ma wifinu s rovnakm čipom--- 9271 ...P a poskytne info...či mu ide mac menit pod win xp...a wifina potom funguje..P a ake drivre používa...

proste toto vyzera na jasnej blok v ovládačoch....čo je však čudné...pretože google nenajde žiadne info že by atheros nejako skrito blokoval v drivroch mac zmenu...pod win xp....o (""blokoch na win 7 viem...ale u win xp...hm hm hm)

Ratafak
Level 0

29 úno 2012, 23:58

Ok problem vyriešenej.....Problem bol medzi stoličkou a klavesnicou...P
Zmenu Mac som totiž testoval na APointe čo je bud neuveritelnej kram..alebo ma hrozne zvlaštnej firmware.....P
Proste umožnuje pripojit sa len s originalnou mac adresou...nechapem..P....
Rozbehal som totiž moju druhu wifinu a spravil na nej soft AP....a nanu sa už dalo pripojit aj so zmenenou MAc....a s druhou wifinou sa dalo takisto v pohode pripojit na cielenej Apoint..ale len s origo MAc...P...potom som skusil ine APoint so slabym signalom....a tiež išlo...proste som Vuuuuul...a testoval som len na jednom Apointe.....

Takže dikes za ochotu poradiť a poprosim o Lock...P

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Informace