Jak na instalaci aplikací u Backtracku 5

Síťování, konfigurace síťových pravidel, bezpečnost, omezováni a filtrování provozu, konfigurace firewalů, regulace šířky pásma, stumbler a síťové nástroje obecně
Odpovědět
Qiraji
Level 0

26 črc 2013, 19:19

Chtěl bych se zeptat na instalaci aplikací do systému Backtrack 5 (stahuji z CZ stránek Backtracku), nevím jestli musím mít stažený instal soubor (jako .exe u win nebo droidů .apk atp.) nebo přes nějaký manager / command ? popř. bych potřeboval nějakou stránku s listem aplikací, hlavně mi jde o aplikace Reaver, Airmon-ng, Airodump-ng a další.
Nikde jsem nemohl najít jak na to, klidně mi sem můžete dát link na BT s předinstalovanými aplikacemi. Nejsem si jist jestli půjdou vložit do systému který je na USB disku.
Předem díky za odpověď..

P.S. nebyl jsem si jist kam vložit tento topic tak jsem ho dal sem, snad sem patří.

animal
Level 4

26 črc 2013, 20:32

otvor terminal a takto nainštaluješ synaptics manager a tan najdeš všetky tebou menované aplikacie

Kód: Vybrat vše

apt-get update
 apt-get upgrade
 apt-get install synaptic
keďže maš Backtrack 5 tak tam airodump-ng by mal byť nainštalovaný ta aplikácia spada pod baliček aircrack-ng
ale da sa to aj bez toho synaptics managera
otvoriš terminal

1) wget http://reaver-wps.googlecode.com/files/reaver-1.4.tar.gz
2) tar zxvf reaver-1.4.tar.gz
3) cd reaver-1.4/src
4) ./configure
5) make
6) make install
7) reaver

Qiraji
Level 0

27 črc 2013, 13:45

Děkuji za objasnění :-)

//e: Ještě by mě zajímalo jak se to s bootováním z flash disku, myslím tím že je formátovaná a je tam samotný BT takže když si tam dotáhnu ty aplikace tak v tom systému zůstanou že? Protože např. na live cd když je nemám v systému tak si je snad přidat nemůžu ne? A další dotaz ještě směřuje na síťovku, neexistuje nějaký list podpory karet? Kdyžtak mám ntb MSI CR650 a kartu Realtek RTL8188CE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC + USB modem Huawei E1750

animal
Level 4

27 črc 2013, 14:43

no neviem ako to maš na tom flashy nainštalovane /spravene či tám máš aj sekciu pre ukladanie alebo to funguje ako live cd že po reštarte sa ti to všetko čo si tam mal sa ti vymaže aj na live cd si môžeš doinštalovať aplikacie ale po reštarte to tam už nebude

Qiraji
Level 0

27 črc 2013, 23:38

No já si to instaloval na flash pomocí aplikace LinuxLive USB Creator (http://www.linuxliveusb.com/) a formátoval jsem to na NTFS (fat32 je snad přepisovatelný ne?) popř. když bych měl flash s BT + v systému aplikace (trvale) a vytvořil z toho image a ten vypálil měly by tam zůstat že?

animal
Level 4

28 črc 2013, 13:37

odporúčam ti prečítať si pravidla aby si zbytočne nedostal ban skratky sa vo fóre nepouživajú ja som tu dávnejšie založil podobnu tému len stým rozdielom že sa to inštalovalo na externí disk no neviem ako by si tam urobil ten ukladací priestor ja by som ti odporučil pozriet si skús to spravit takto ako som to robil ja v tejto téme všetko sa mi uklada načita mi to prakticky na hociakom pc

http://forum.airdump.cz/viewtopic.php?f=13&t=1332
prepač nevšimol som si ten dotaz ohľadne wifi karty no tiež niesom si istý skús zapať live cd a do terminálu hoď

airmon-ng
tento príkaz a hod sem čo ti to vypísalo alebo skús po googliť ...ale myslím že toto by už mala byť zrejme druha téma
Naposledy upravil(a) animal dne 29 črc 2013, 09:02, celkem upraveno 1 x.

Qiraji
Level 0

28 črc 2013, 22:32

S těma síťovkama jsem to nepochopil, a ten live creator ten tam má záložku live mód a je tam posuvník s pamětí to bude asi ono tak to vyzkouším.
Jinak toto mi vyhodil airmon-ng

Interface             Chipset             Driver
wlan0                 Unknown             rtl8192ce - [phy0]
[/color]

animal
Level 4

29 črc 2013, 09:01

no vyskúšaj aírcrack-ng airodump-ng podporuje tvoju wifi kartu no byť na tvojom mieste vyskušam si nastaviť wifi router na wep a pripojim na tu siet niečo počítač notebook a vyskúšam prelomiť wep a odtestupjem či funguje packet inject aireplay-ng návod na wep nájdeš určite aj tu alebo hocikde na google
Naposledy upravil(a) animal dne 29 črc 2013, 09:38, celkem upraveno 1 x.

Qiraji
Level 0

29 črc 2013, 09:38

Asi to tak udělám, WEP jsem eště nečetl zatím jsem si jenom vypsal prolomení WPA2-PSK. Ale předpokládám že by mělo být WEP lehčí.

animal
Level 4

29 črc 2013, 10:03

Toto keď dáš do vyhľadavača hned prvý alebo duhy odkaz : wep crack aircrack-ng ....celkom dobry návod viem že niekde aj na airdump bol dobrý návod ale neviem ho teraz najsť samozrejme v tom navode je iný interface ako maš ty namiesto wifi0 ty daš wlan0

Odpovědět
  • Informace