IP adresný rozsah na prístupovom bodem neznámy

Síťování, konfigurace síťových pravidel, bezpečnost, omezováni a filtrování provozu, konfigurace firewalů, regulace šířky pásma, stumbler a síťové nástroje obecně
Odpovědět
marian34
Level 2

14 úno 2013, 09:43

Zdravim, neviem zistit IP adresný rozsah v LAN sieti. Jedná sa o bezdrátový Access Point router s WEP zabezpečením. Klúč mám, na Access Point sa pripojím (ručne nastavím akúkoľvek IP adresu, bránu) ale to je asi tak všetko. Na ten Access Point sa neasociujú žiadny klienti (možno hej, ale veľmi zriedkavo). Skúšal som snifovat, Kismet, Wireshark no bezvýsledne. Nmap takisto - nezabral (ani prepínač -sP). Nie som v tychto veciach az tak moc zbehlý, takže to boli len take chabé pokusy. Vedel by ma niekto nakopnúť ako na to? Keď už nič iné, aspon zistiť IP adresu toho prístupového bodu.

miggy
Level 0

24 dub 2013, 17:51

Ahoj

Ak si vyskúšal všetky možnosti, ako popisuješ, nenapadá ma nič iné, len pripojiť sa na dlhšie na sieť a monitorovať ju pomocou vyššie spomenutých programov. Neviem, či airodump-ng (alebo iný program) poskytuje možnosť zapisovať, kto sa kedy pripojil k sieti a akú mal IP.

Napadlo ma, že v Mikrotiku bola v záložke "Status" ku každému wifi rozhraniu položka "Last IP", ktorá mi dosť krát pomohla. Ale mikrotik doma asi nebudeš mať.

Odpovědět
  • Informace