Mandriva AG5006EG airodump-ng neskenuje

DDos útoky, crack hesla, OllyDbg, rAdmin, Metasploit, penetrační testy, ladění, Backtrack, Wifiway, Ubuntu, DVL, Nesus, Maltego a další..
Odpovědět
merda
Level 0

11 říj 2008, 15:43

Dobrý den, mám wifi kartu Atheros AG5006EG. Distribuci Mandriva Linux (2008.1) Spring a ovladače pro wifi katru Madwifi 0.9.4. Při spuštění scanu s airodump-ng se nezobrazuji žadna data. Další problém byl zde již popsán pro distribuci Ubuntu. Jedná se o zvysovani hodnoty parametru athX. Prosím o navod jak tomuto zamezit v Mandrive. Děkuji.

cocaine
Level 7

11 říj 2008, 16:25

Ahoj, nějak jsem nevyčetl (píšeš pouze spuštění) jak to přesně děláš. Máš vůbec kartu v monitor mode? Nastartovat airodump-ng nestačí.

Jak vyřešit to čislování je popsáno v diskuzi zvyšujíci se číslo u ath rozhraní a postup je pro každý Linux stejný (všude instaluješ plus/mínus stejný ovládač). Soubor s konfigurací může být na jiném místě, to ale vyřešíš příkazem grep kde zadáš jako parametr hledání nějaký řetězec z konfiguráku a grep to najde.
Jednou deset minut a ušetříš hodiny

merda
Level 0

11 říj 2008, 16:58

Ahoj, jo kartu mám (příkaz: wlanconfig ath0 create wlandev wifi0 wlanmode monitor a potom: airodump-ng ath0) v monitor modu. A za tu druhou radu diky.

backman
Level 7

12 říj 2008, 15:19

V síti Internet je popsán stejný problém jako máš ty.. t.z jedná se o vadu v distribuci. Další věc co mě napadla je, že by default není opatchovaný ovládač. Tretí možnost, že ovládač má problím s chipsetem WiFi karty. Co můžeš udělat? Stáhni třeba Ubuntu 8.04 (nebo klidně i starší 6.06, nebo BackTrack) a spusť to jako live CD. Tam můžeš otestovat funkčnost karty. Pokud fungovat bude, reinstal ovládaču, aplikace patchu nebo downgrade na starší verzi v distribuci kterou používáš t.z Mandriva.
Ve Fóru používejte diakritiku a čtěte nápovědu než odešlete první post!

merda
Level 0

13 říj 2008, 06:41

takze jsem to zkusil v Backtrack 3 final a funguje to jak ma. Diky

Odpovědět
  • Informace